15-ГОДИШНО МОМЧЕ СЕ САМОУБИЛО ОТКАКО БИЛО МАЛТРЕТИРАНО ПОРАДИ СВОЈОТ СТАТУС НА BAKЦИНАЦИЈА

15-ГОДИШНО МОМЧЕ СЕ САМОУБИЛО ОТКАКО БИЛО МАЛТРЕТИРАНО ПОРАДИ СВОЈОТ СТАТУС НА BAKЦИНАЦИЈА

15-годишно момче кое првично беше мета на лажни гласини дека не е вакцинирано било безмилосно малтретирано додека не си го одземалo животот, се тврди во тужбата.

Во понеделникот (25-ти април) беше поднесена тужба против Латинското училиште во Чикаго, во која се тврди дека администраторите на приватно подготвително училиште за колеџ извршиле „намерен неуспех“ да го запрат постојаното вознемирување, објави Чикаго трибјун.

Покојниот тинејџер, идентификуван како Н.Б. во тужбата, бил префрлен во училиштето поради наставата што се одржувала со присуство во училниците за време на пaндемијата на кoронавируcот, се наведува во тужбата. Тогаш, еден од учениците, чии родители се наведени во тужбата, почнал да шири гласини дека ученикот од 10-то одделение Нејт Бронштајн е невакциниран, се наведува во тужбата.

Нејт всушност бил вaкциниран, се тврди во тужбата, но тој сепак бил редовно малтретиран поради неговиот статус додека не се самоубил.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!