21 godisen argentinski fudbaler

21-ГОДИШЕН АРГЕНТИНСКИ ФУДБАЛЕР ”ИЗНЕНАДНО” ПОЧИНА ОД СРЦЕВ УДАР

Ненадејно исчезна уште еден млад живот, на само 21 година во својот дом почина овој млад спортист од Аргентина.

Аргентинскиот напаѓач на Атлетико Тукуман Фабрицио Наваро ненадејно почина во сон од последици на срцев удар.

Неговиот статус на вакцинација е непознат.

Со тага ја објавуваме смртта на Фабрицио Наваро. Младиот човек, роден 2001 година, попладнето доживеал срцев удар. Со почит и љубов го следиме неговото семејство и пријателите во овој тежок период – објавија од клубот на социјалните мрежи.

Младиот спортист имаше само 21 година, а претходната сезона настапуваше за споменатиот клуб во првата лига на Аргентина.

Според тамошните медиуми, лекарите не можеле да му помогнат бидејќи веќе бил мртов кога го пронашле во неговиот стан.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!