bodibilder pocinal od vakcinata

ТРАГИЧНО: 28 ГОДИШЕН БОДИБИЛДЕР ”НЕОЧЕКУВАНО” ПОЧИНАЛ ЧЕТИРИ ДЕНА ПОСЛЕ BAKЦИНАЦИЈАТA СО МОДЕРНА

28 годишен бодибилдер ”неочекувано” починал четири дена после примање на втората доза Модерна, вакцина против Ковид 19, откриваат постовите на социјалните мрежи.

Ажурирањето на Фејсбук покажува дека возачот на FedEx, Џејк Казмарек од Рочестер, во Њујорк ја добил својата втора доза на Модерна на 28 септември.

”Бум готово е тоа што е” напишал Казмарек. ” Можеш да издржиш колку што сакаш, ама нема да имаш многу слобода, јас тоа го направив. Дали тоа ме прави овца? Не. Имам астма и јас сум вујко на прекрасни мали деца, тоа вас не ви се допаѓа. Што да се прави”.

Во следното ажурирање следниот ден, Казмарек објавил статија од Универзитетот McGill во Квабек, Канада, под наслов ”Се чувствував болен после примање на вакцината. Зошто?

Статијата се обидува да објасни феномен на несакани ефекти после вакцинацијата, иако нервозно заклучува: ”Постојат премалку податоци за да би знаеле дали нуспојавите како што се умор и повраќање после примање на вакцината значат дека вакцината ја прави својата работа и дали ќе добиете доволна заштита од самиот вирус”.

”Само некои информации”, бил насловен постот на Казмарек; содржината на споделената статија сугерира дека можеби имал некои несакани реакции.

Но, само три дена подоцна се појавува некролог од погребалниот завод Thomas E. Burger, каде се вели дека Казмарек починал на 2 октомври.

Преку скриншотовите на фејсбук страница на која објавила жената на Казмарек (женска група за кревање тегови), може да се види дека таа прокоментирала дека Казмарек ”неочекувано починал”.

Смртта на Казмарек е објавена на социјалните мрежи, каде вестите за неговата смрт после вакцинацијата станале вирални.

Иако сеуште не е јасно дали вакцината против Ковид вирусот на крајот била причината за смртта на бодибилдерот, слична неочекувана смрт се случила и на здрава мајка од Јута во мартовските денови после примање на втората доза од Модерна.

https://banned.video/watch?id=604978db9a97873a2b68a897

Касиди Курил 39, опишувана е како нормална енергична жена до денот кога ја примила својата втора на вакцината против корона вирусот, со што потоа нејзиното здравје нагло се променило.

Нејзиниот татко ја обвинил вакцината за смртта на својата ќерка, велејќи: ”Морам да верувам дека нешто не било во ред со вакцината”.

Се соочуваме со досега НЕВИДЕНА ЦЕНЗУРА на просторот на Република Македонија, па токму поради тоа и поради можноста да бидете во тек со буквално СИТЕ НОВИ ИНФОРМАЦИИ, следете ја нашата ФАН СТРАНА НА ФЕЈСБУК и нашиот КАНАЛ на единствениот медиум на интернет просторот БЕЗ ЦЕНЗУРА, Телeграм:

https://t.me/kolovrtcom