polumaraton

BAKЦИHA? 30-ГОДИШЕН МАЖ ПОЧИНА ТРЧАЈЌИ НА ПОЛУМАРАТОН, А УШТЕ ШЕСТМИНА ПОБАРАЛЕ ИТНА МЕДИЦИНСКА ПОМОШ

30-годишен маж загина во саботата откако се урна на целта на полумаратон во Бруклин, соопштија официјални лица.

Локалната полиција соопшти дека спортистот бил однесен во блиската болница во Кони Ајленд каде му била констатирана смрт, а на уште шестмина им била укажана медицинска помош кои се надвор од животна опасност.

Нема информации дека маратонците на кои им била потребна итна медицинска помош биле вaкцинирани, но ваквите наводи може да се видат на социјалните мрежи.

Њу Јорк Роуд Ранерс (NYRR) подоцна објави соопштение во кое се вели дека се „длабоко тажни поради смртта на еден учесник на полумаратонот РБЦ Бруклин 2022 година“.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!