treta svetska vojna

АДМИРАЛ НА АМЕРИКАНСКАТА МОРНАРИЦА: ГЛОБАЛНИОТ КОНФЛИКТ НЕМА ДА ЗАПОЧНЕ СЛУЧАЈНО, ТОА ЌЕ БИДЕ СВЕСНА ОДЛУКА

Глобален конфликт во кој се вклучени САД, Русија и Кина нема да започне случајно. Само свесната одлука на Вашингтон за отворена конфронтација може да придонесе за таков развој на настаните.

Според руските медиуми, тоа неодамна го навести адмиралот на американската морнарица Чарлс Ричард. Тој рече дека конфликтот на територијата на Украина е само загревање, што му претходи на посериозен конфликт.

Дека Третата светска војна со употреба на нуклеарно оружје е сосема реална потврдуваат зборовите на шефот на стратешката команда на вооружените сили на САД.

„Ова ќе биде резултат на тоа што САД избраа ескалација наместо деескалација… Тоа е одење по работ“, велат експертите.

Според аналитичарите, САД веројатно заборавиле какви ужаси донесе Втората светска војна. Затоа Вашингтон е толку непромислен во новиот конфликт.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!