АЈК РАЗГОВАРА СО ДОКТOP ОД СУДСКА MEДИЦИНА КОЈ ЈА ИЗНЕСУВА СВОЈАТА ЗАСТРАШУВАЧКА ПРИКАЗНА ОКОЛУ BAKЦИНИТЕ (ВИДЕО)

АЈК РАЗГОВАРА СО ДОКТOP ОД СУДСКА MEДИЦИНА КОЈ ЈА ИЗНЕСУВА СВОЈАТА ЗАСТРАШУВАЧКА ПРИКАЗНА ОКОЛУ BAKЦИНИТЕ (ВИДЕО)

Герет Ајк, синот на Дејвид Ајк, пред неколку месеци разговарал со британскиот судски лекар Џон О’Луни, кој зборувал за тоа какви ужасни работи наоѓа кај мртви луѓе, огромни згрутчувања кои никогаш не ги видел во кариерата и само кај вaкцинирани луѓе. Сега повторно се јави истиот судски лекар и неговата приказна е многу интересна (и застрашувачка).

Тој вели дека по првиот повик го контактирале многу луѓе, меѓу кои и припадник на разузнавачката служба кој го предупредил дека ќе биде „мета“. Набргу потоа се разболел од некоја мистериозна болест и зборува за тоа што доживеал и како поминал во болница.

Оваа приказна е интересна затоа што имаме можност да дознаеме со какви гадости се занимаваат тајните служби кои работат за криминалци на власт и какви технологии користат, а кои очигледно ги нема во јавниот сектор. Но, можеме да откриеме и дека во овие служби има и чесни луѓе, кои се спремни да предупредат некого за тоа. Што е логично, бидејќи луѓето во безбедносните служби се само луѓе, а многумина од нив сигурно знаат и гледаат каде оди сето тоа.

Откако завршил во болница, му рекле дека ќе му го спасат животот со Ремдесивир и го ставиле на вентилатор, но Џон О’Луни одбил и се обидел да побегне од болница бидејќи му се чинело дека сакаат да го убијат го за да можат да ја искористат смртта на истакнат антивaксер и да го обвинат Кoвид. Но потоа му се заканиле дека ќе го уапсат доколку излезе од болница (?!) На крајот успеал да побегне.

Во вториот дел од интервјуто тој повторно зборува за многу млади луѓе кои починале и што видел во последните месеци. Задолжително погледнете кога во 13. минута од видеото ќе покаже што пронашол во вените на 30-годишен маж. А на самиот крај од разговорот следи страшната приказна за зголемениот број на мртви бебиња кои болницата ги испраќа директно во крематориумите.

Погледнете го видеото со превод на хрватски јазик:

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!