rada djuricin

BAKЦИНАТА ЌЕ ВЕ СПАСИ?! АКТЕРКАТА РАДА ЃУРИЧИН ВО ТЕШКА СОСТОЈБА, ИТНО ХОСПИТАЛИЗИРАНА

Актерката Рада Ѓуричин е последната во низата екс-ју актери, која итно беше хоспитализирана поради мозочен удар. Таа се уште глуми иако има 88 години и изгледа многу младешко, а потсетуваме дека покојниот актер Власта Велисављевиќ пред медиумите истакна дека „мораше да се вaкцинира бидејќи режисерите на театарот тоа го бараа како услов да настапат на сцената, особено за пензионираните актери“.

Драмскиот уметник од Вршац итно е сместен на одделението за интензивна нега во Специјалната болница за цереброваскуларни болести „Свети Сава“ во Белград.

Уште кога е примена во болница специјализирана за пациенти со симптоми на акутен мозочен удар, и се направени потребните лабораториски тестови и таа е под будното око на медицинскиот персонал, пред се невролозите, кои вложуваат максимални напори за да може актерката победи во најтешката битка во нејзиниот живот.

Во болницата редовно ја посетува нејзиниот син Радан Поповиќ, успешен кинематографер кој својата кариера ја изгради во Белград, но и во Холивуд, каде што соработуваше со истакнати режисери како Александар Пејн и нејзината колешка Вјера Мујовиќ, со која беше неразделна во изминатите триесет години, исто така ја посетува, пренесува магазинот Глорија.

Неодамна и актерот Бранко Цвејиќ беше хоспитализиран поради критична состојба поради кардиоваскуларни проблеми, а по масовната вакцинација во соседна Србија против корoнавируcот, многу уметници починаа од мозочен удар или срцев удар.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!