АМБАСАДОРОТ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КАТАР: ХОМОСЕКСУАЛНОСТА Е ДЕФЕКТ ВО УМОТ

АМБАСАДОРОТ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КАТАР: ХОМОСЕКСУАЛНОСТА Е ДЕФЕКТ ВО УМОТ

Амбасадорот на Катар за Светското првенство изјави за германската телевизија ZDF дека хомосексуалноста е „недостаток на умот“, додека државата од Персискиот Залив се подготвува да биде домаќин на светскиот турнир за помалку од две недели.

Vesnik broj 3-naslovna - Copy3

Во интервјуто снимено во Доха, поранешниот катарски репрезентативец Калид Салман се осврна на прашањето на хомосексуалноста, која е нелегална во конзервативната муслиманска земја.

Некои фудбалери изразија загриженост за правата на навивачите кои патуваат на настанот, особено ЛГБТ+ поединците и жените, за кои групите за човекови права велат дека катарските закони ги дискриминираат, а тоа се прашања кои се наѕираат пред почетокот на Светското првенство во Катар.

Се чини дека глобалистите не сметаа на вакво нешто што сигурно ќе им ги помати сметките, пред криминално да и ја доделат организацијата на СП на оваа богата арапска земја.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!