АМЕРИКАНСКАТА АГЕНЦИЈА ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ: ВОНЗЕМЈАНИ БИ МОЖЕЛЕ ДА НÈ КОНТАКТИРААТ

АМЕРИКАНСКАТА АГЕНЦИЈА ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ: ВОНЗЕМЈАНИ БИ МОЖЕЛЕ ДА НÈ КОНТАКТИРААТ

Американската агенција за национална безбедност го објави документот „Комуникација со вонземска интелигенција“ во кој предупредуваат дека вонземјаните можат да дојдат во контакт со луѓето преку сигнали со висока фреквенција и велат дека „не сме сами во вселената“.

Декласифицираниот документ на NSA објаснува различни методи кои вонземјаните би можеле да ги користат за да комуницираат, пишува The Sun.

„Не сме сами во вселената. До пред неколку години ова не звучеше убедливо, но денес постоењето на други интелигентни суштества во вселената го земаме како нешто што е сигурно“, се вели во документот.

Еден од начините на кои вонземските цивилизации би можеле да допрат до човештвото е преку сигнали со фреквенција од 1420,405752 мегациклуси во секунда и бранова должина од 8,26 инчи.

Тие исто така велат дека веруваат дека најблиските интелигентни суштества во универзумот се оддалечени сто светлосни години, но исто така се согласуваат со светски познатиот астроном Бернард Ловел, кој рече дека има најмалку 100 милиони ѕвезди во универзумот кои би можеле да ја „поддржат“ органската еволуција.

Извор: 24sata.hr

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!