hakeri anonimus

АНОНИМУСИ ТВРДАТ ДЕКА ПРЕВЗЕЛЕ И ЌЕ ОБЈАВАТ ВО ЈАВНОСТ РЕЧИСИ МИЛИОН МЕЈЛОВИ НА РУСКИ ДРЖАВНИ МЕДИУМИ

Хакерите поврзани со Анонимуси тврдат дека преземале и објавиле над 900.000 мејлови од руски државни медиуми и од радиодифузната компанија (ВГТРК) кои датираат од пред околу 20 години.

Кешот од 786,2 GB беше испратен до веб-страницата на Distributed Denial of Secrets, кои тврдат дека станува збор за „невидено разоткривање“ на државните медиуми.

Анонимуси неодамна ја презедоа одговорноста за нападите врз РТ, ТАСС и самиот Кремљ, меѓу другото, откако објавија „сајбер војна“ против руската влада, како и за протекување лични податоци на 120.000 руски војници минатата недела.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!