francija ukraina

ФРАНЦУСКИ ПРАТЕНИК: ЗЕЛЕНСКИ ГО ЖРТВУВА СВОЈОТ НАРОД, САКА ДА ЈА ВОВЛЕЧЕ ЕВРОПА ВО ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА ПРОТИВ РУСИЈА

Франција треба да престане да му доставува оружје на Владимир Зеленски, кој се обидува да ја започне Третата светска војна, изјави Николас Дипон-Ењан, пратеник во…

Види повеќе ФРАНЦУСКИ ПРАТЕНИК: ЗЕЛЕНСКИ ГО ЖРТВУВА СВОЈОТ НАРОД, САКА ДА ЈА ВОВЛЕЧЕ ЕВРОПА ВО ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА ПРОТИВ РУСИЈА
dizni serija

НОВАТА БОЖИЌНА СЕРИЈА НА ДИЗНИ ПРИКАЖУВА ДЕЦА КОИ ВЕЛАТ: ТЕ САКАМЕ САTАHО (ВИДЕО)

Новата божиќна серија на Дизни, Дедо Мразовци, се соочува со бес откако една сцена во шоуто покажува деца како држат букви кои ја сочинуваат фразата…

Види повеќе НОВАТА БОЖИЌНА СЕРИЈА НА ДИЗНИ ПРИКАЖУВА ДЕЦА КОИ ВЕЛАТ: ТЕ САКАМЕ САTАHО (ВИДЕО)
„КАКО ОНКОЛОГ ГЛЕДАМ ДЕКА КАНЦЕРОТ БРЗО ПРОГРЕСИРА КАЈ ЛУЃЕТО ШТО СЕ ПРИНУДЕНИ ДА ПРИМАТ БУСТЕР“ - ПИСМО НА ПРОФЕСОР ПО ОНКОЛОГИЈА НА УНИВЕРЗИТЕТОТ ВО ЛОНДОН

„КАКО ОНКОЛОГ ГЛЕДАМ ДЕКА КАНЦЕРОТ БРЗО ПРОГРЕСИРА КАЈ ЛУЃЕТО ШТО СЕ ПРИНУДЕНИ ДА ПРИМАТ БУСТЕР“ – ПИСМО НА ПРОФЕСОР ПО ОНКОЛОГИЈА НА УНИВЕРЗИТЕТОТ ВО ЛОНДОН

Следува писмо од д-р Ангус Далглиш, професор по онкологија на Универзитетот Сент Џорџ во Лондон, до д-р Камран Абаси, главен уредник на BMJ. Напишано е како…

Види повеќе „КАКО ОНКОЛОГ ГЛЕДАМ ДЕКА КАНЦЕРОТ БРЗО ПРОГРЕСИРА КАЈ ЛУЃЕТО ШТО СЕ ПРИНУДЕНИ ДА ПРИМАТ БУСТЕР“ – ПИСМО НА ПРОФЕСОР ПО ОНКОЛОГИЈА НА УНИВЕРЗИТЕТОТ ВО ЛОНДОН
ceni hrana

ЕКОНОМИСТ: ЦЕНИТЕ НИКОГАШ НЕМА ДА СЕ ВРАТАТ НА СТАРОТО НИВО

Професорот по економија на Универзитетот Сингидунум Никола Стакиќ рече дека граѓаните не треба да очекуваат враќање на цените на предкризното ниво, туку дека инфлацијата ќе…

Види повеќе ЕКОНОМИСТ: ЦЕНИТЕ НИКОГАШ НЕМА ДА СЕ ВРАТАТ НА СТАРОТО НИВО
ИЛОН МАСК ГО ПОДДРЖУВА ГУВЕРНЕРОТ НА ФЛОРИДА РОН ДЕСАНТИС ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО 2024

ИЛОН МАСК ГО ПОДДРЖУВА ГУВЕРНЕРОТ НА ФЛОРИДА РОН ДЕСАНТИС ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО 2024

Политичките експерти му даваат високи оценки на Десантис, кој се смета за потенцијален предизвикувач на поранешниот претседател Доналд Трамп меѓу републиканците за претседателските избори. Милијардерот…

Види повеќе ИЛОН МАСК ГО ПОДДРЖУВА ГУВЕРНЕРОТ НА ФЛОРИДА РОН ДЕСАНТИС ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО 2024
lgbt rusija

РУСИЈА ЈА ПРЕВОСПИТУВА АМЕРИКА: ВАШИНГТОН СЕ ПРОТИВИ НА РУСКИОТ ЗАКОН ПРОТИВ ЛГБТ ПРОПАГАНДАТА

Со критикување на руското законодавство кое забранува ЛГБТК, педофилија и пропаганда за промена на полот, американските власти се мешаат во внатрешните работи на нацијата, соопшти…

Види повеќе РУСИЈА ЈА ПРЕВОСПИТУВА АМЕРИКА: ВАШИНГТОН СЕ ПРОТИВИ НА РУСКИОТ ЗАКОН ПРОТИВ ЛГБТ ПРОПАГАНДАТА
deca i klimatski promeni

СТИГНАА ДО НАЈМЛАДИТЕ: 7 ОД 10 ДЕЦА СЕ ЗАГРИЖЕНИ ПОРАДИ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ!

Климатската агенда стигна до децата: Децата порано се плашеа од Баба Рога, а сега (според мејнстрим медиумите) се плашат од климатските промени! И можеби се…

Види повеќе СТИГНАА ДО НАЈМЛАДИТЕ: 7 ОД 10 ДЕЦА СЕ ЗАГРИЖЕНИ ПОРАДИ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ!
КАКО ЗБОРУВАШЕ „ИЗНЕНАДНО ПОЧИНАТИОТ“ Д-Р РАДМИЛО ПЕТРОВИЌ: „ТРЕБА СИТЕ ДА СЕ ЗАТВОРАТ, А ДЕЦАТА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ“ (ФОТО)

КАКО ЗБОРУВАШЕ „ИЗНЕНАДНО ПОЧИНАТИОТ“ Д-Р РАДМИЛО ПЕТРОВИЌ: „ТРЕБА СИТЕ ДА СЕ ЗАТВОРАТ, А ДЕЦАТА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ“ (ФОТО)

Медиумите денеска беа изненадени кога јавија за „ненадејната смрт“ на пензионираниот епидемиолог, д-р Радмило Петровиќ, кој со години даваше изјави кои, пред сѐ, ги загрозуваа…

Види повеќе КАКО ЗБОРУВАШЕ „ИЗНЕНАДНО ПОЧИНАТИОТ“ Д-Р РАДМИЛО ПЕТРОВИЌ: „ТРЕБА СИТЕ ДА СЕ ЗАТВОРАТ, А ДЕЦАТА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ“ (ФОТО)
КЕНЏИ ЈАМАМОТО ЗА VIROLOGY JOURNAL: „ИМУНИТЕТОТ НА ВАКЦИНИРАНИТЕ Е ПОНИЗОК ОД ОНОЈ НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ЛИЦА“

КЕНЏИ ЈАМАМОТО ЗА VIROLOGY JOURNAL: „ИМУНИТЕТОТ НА ВАКЦИНИРАНИТЕ Е ПОНИЗОК ОД ОНОЈ НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ЛИЦА“

Во моментите кога се заговараат петта, шеста или којзнае која по ред доза, време е да се навратиме на фактите…и на здравиот разум. Во Virology…

Види повеќе КЕНЏИ ЈАМАМОТО ЗА VIROLOGY JOURNAL: „ИМУНИТЕТОТ НА ВАКЦИНИРАНИТЕ Е ПОНИЗОК ОД ОНОЈ НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ЛИЦА“
ВАШИНГТОН ПОСТ: КОВИД ПОВЕЌЕ НЕ Е ПАНДЕМИЈА НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ. ЕВЕ ЗОШТО.

ВАШИНГТОН ПОСТ: КОВИД ПОВЕЌЕ НЕ Е ПАНДЕМИЈА НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ. ЕВЕ ЗОШТО.

За прв пат, мнозинството Американци кои умираат од коронавирусот ја примија барем примарната доза на вакцината, известува американски Вашингтон Пост. Педесет и осум проценти од…

Види повеќе ВАШИНГТОН ПОСТ: КОВИД ПОВЕЌЕ НЕ Е ПАНДЕМИЈА НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ. ЕВЕ ЗОШТО.