кери херт

МАЈКА (49) ОСТАНАЛА ВО ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА ПО BAКЦИНИРAЊEТO ЗА KOВИД-19! ДОБИЛА ЗГРУТЧУВАЊЕ НА КРВТА И МОЗОЧЕН УДАР! (ФОТО)

Кери Херт од Киветон, Англија, морала да оди на итно спасоносно лечење по јавувањето на тромб во мозокот и тоа една недела по вакцинацијата. Оваа…

Види повеќе МАЈКА (49) ОСТАНАЛА ВО ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА ПО BAКЦИНИРAЊEТO ЗА KOВИД-19! ДОБИЛА ЗГРУТЧУВАЊЕ НА КРВТА И МОЗОЧЕН УДАР! (ФОТО)
Зоран Милановиќ

ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МИЛАНОВИЌ СО НОВ СИЛЕН УДАР ПО KOВИД АГЕНДАТА: “KOВИД СЕРТИФИКАТИТЕ СЕ ПРОТИВ ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА!” (ВИДЕО)

Се чини дека изјавата на претседателот на Република Хрватска, Зоран Милановиќ, од пред еден месец, кога ќе каже дека Брисел не може да очекува повеќе…

Види повеќе ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МИЛАНОВИЌ СО НОВ СИЛЕН УДАР ПО KOВИД АГЕНДАТА: “KOВИД СЕРТИФИКАТИТЕ СЕ ПРОТИВ ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА!” (ВИДЕО)
намибија спутник

ОТКРИЕНА ВРСКА СО ХИВ?! НАМИБИЈА ЈА ЗАБРАНУВА УПОТРЕБАТА НА ОВАА ВАКЦИНА ЗА КОВИД-19!

Намибија ја суспендира употребата на руската вакцина за ковид-19, Спутник В, соопшти нивното министерство за здравство во саботата, само неколку дена по искажаната загриженост од…

Види повеќе ОТКРИЕНА ВРСКА СО ХИВ?! НАМИБИЈА ЈА ЗАБРАНУВА УПОТРЕБАТА НА ОВАА ВАКЦИНА ЗА КОВИД-19!
предраг кон зграда

КОГА ВАКА КАЈ НАС?! СРПСКИТЕ ГРАЃАНИ НА ПРОТЕСТ ПРЕД ДОМОТ НА ШЕФОТ НА КРИЗНИОТ ШТАБ, Д-Р ПРЕДРАГ КОН! БАРААТ ОСТАВКА И ИЗВИКУВААТ: “МЕНГЕЛЕ, МЕНГЕЛЕ”

По воведувањето на ковид сертификатите и во соседна Србија, граѓаните масовно се организираат изразувајќи го своето незадоволство на улиците, во речиси сите поголеми српски градови.…

Види повеќе КОГА ВАКА КАЈ НАС?! СРПСКИТЕ ГРАЃАНИ НА ПРОТЕСТ ПРЕД ДОМОТ НА ШЕФОТ НА КРИЗНИОТ ШТАБ, Д-Р ПРЕДРАГ КОН! БАРААТ ОСТАВКА И ИЗВИКУВААТ: “МЕНГЕЛЕ, МЕНГЕЛЕ”
de santis

КАКОВ ЦАР! ГУВЕРНЕРОТ НА ФЛОРИДА ДеСАНТИС ЌЕ ПОНУДИ 5000 ДОЛАРИ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА СЕКОЈ ПОЛИЦАЕЦ КОЈ ЈА ИЗГУБИЛ РАБОТАТА ПОРАДИ НЕПРИФАЌАЊЕ НА ВАКЦИНАТА ВО ЦЕЛА АМЕРИКА

Државите под контрола на републиканците се повеќе се трудат да ги регрутираат службениците кои ја изгубиле работата поради неприфаќање на донесените одлуки кои се однесуваат…

Види повеќе КАКОВ ЦАР! ГУВЕРНЕРОТ НА ФЛОРИДА ДеСАНТИС ЌЕ ПОНУДИ 5000 ДОЛАРИ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА СЕКОЈ ПОЛИЦАЕЦ КОЈ ЈА ИЗГУБИЛ РАБОТАТА ПОРАДИ НЕПРИФАЌАЊЕ НА ВАКЦИНАТА ВО ЦЕЛА АМЕРИКА
иван ѓикиќ македонија

КРАЈ НА ИЗБОРИТЕ, ПОЧЕТОК НА ХИСТЕРИЈАТА! ХРВАТСКИОТ МОЛЕКУЛАРЕН БИОЛОГ ИВАН ЃИКИЌ ЗА МАКЕДОНИЈА: “СЛЕДИ ПЕТТИ БРАН ВО 2022”

Хрватскиот молекуларен биолог, Иван Ѓикиќ, во изјава за ТВ Сител го најавува она што сите веќе го претпоставувавме, односно го знаевме. Се чини дека со…

Види повеќе КРАЈ НА ИЗБОРИТЕ, ПОЧЕТОК НА ХИСТЕРИЈАТА! ХРВАТСКИОТ МОЛЕКУЛАРЕН БИОЛОГ ИВАН ЃИКИЌ ЗА МАКЕДОНИЈА: “СЛЕДИ ПЕТТИ БРАН ВО 2022”
фудбалери срцев удар застој

БРОЈОТ НА СРЦЕВИ УДАРИ И ИЗНЕНАДНА СМРТ ПОМЕЃУ ФУДБАЛЕРИТЕ ВО ПОСЛЕДНИТЕ ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ Е ЗГОЛЕМЕН ЗА НАД 6400%?!

Ви пренесуваме листа, и тоа од најпознатите “мејнстрим” медиуми, со 30 случаи на фудбалери, тренери и судии кои во последните четири месеци престанаа да играат,…

Види повеќе БРОЈОТ НА СРЦЕВИ УДАРИ И ИЗНЕНАДНА СМРТ ПОМЕЃУ ФУДБАЛЕРИТЕ ВО ПОСЛЕДНИТЕ ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ Е ЗГОЛЕМЕН ЗА НАД 6400%?!
швајцарија берн протест

ШВАЈЦАРИЈА НА НОЗЕ ПРОТИВ К* ВИД СЕРТИФИКАТИТЕ! ДАЛИ БАНКАРИТЕ СЕ БЕЗБЕДНИ?! (ВИДЕО)

Една од најбогатите држави во Европа и во светот, Швајцарија, деновиве е разнишана од масовни протести на кои учествуваат десетици илјади луѓе. Последниот од нив…

Види повеќе ШВАЈЦАРИЈА НА НОЗЕ ПРОТИВ К* ВИД СЕРТИФИКАТИТЕ! ДАЛИ БАНКАРИТЕ СЕ БЕЗБЕДНИ?! (ВИДЕО)
суепрмаркет невакцинирани

СЛЕДИ ХАОС! ВО ГЕРМАНИЈА ИМ Е ЗАБРАНЕТ ПРИСТАПОТ НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ВО ПРОДАВНИЦИТЕ ЗА ХРАНА

Во сојузната држава Хесен, Германија, отсега сите трговци на мало, вклучувајќи ги и супермаркетите, ќе можат сами да одлучуваат дали ќе го применуваат т.н. правило…

Види повеќе СЛЕДИ ХАОС! ВО ГЕРМАНИЈА ИМ Е ЗАБРАНЕТ ПРИСТАПОТ НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ВО ПРОДАВНИЦИТЕ ЗА ХРАНА
австрија карантин

ОФИЦИЈАЛЕН ПОЧЕТОК НА ПРОГОНОТ! НАЈАВЕН КАРАНТИН САМО ЗА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ!

Невакцинираните граѓани во Австрија би можеле да се соочат со нови рестриктивни мерки доколку бројот на позитивни случаи од вирусот ковид-19 продолжи да расте, изјави…

Види повеќе ОФИЦИЈАЛЕН ПОЧЕТОК НА ПРОГОНОТ! НАЈАВЕН КАРАНТИН САМО ЗА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ!