rublja

РУБЉАТА ПРОГЛАСЕНА ЗА НАЈДОБРА ВАЛУТА ВО СВЕТОТ

Руската рубља надмина 31 друга валута по раст од почетокот на 2022 година, станувајќи најдобра валута во светот, објави во средата Блумберг. Според изданието, рубљата…

Види повеќе РУБЉАТА ПРОГЛАСЕНА ЗА НАЈДОБРА ВАЛУТА ВО СВЕТОТ
СЕ УКИНУВА ЗАДОЛЖИТЕЛНОТО НОСЕЊЕ МАСКИ НА АЕРОДРОМИТЕ ВО ЕВРОПА

СЕ УКИНУВА ЗАДОЛЖИТЕЛНОТО НОСЕЊЕ МАСКИ НА АЕРОДРОМИТЕ ВО ЕВРОПА

Носењето маски веќе нема да биде задолжително на аеродромите и на летовите во Европа, соопштија денеска Европската агенција за безбедност на воздушниот сообраќај и Европскиот…

Види повеќе СЕ УКИНУВА ЗАДОЛЖИТЕЛНОТО НОСЕЊЕ МАСКИ НА АЕРОДРОМИТЕ ВО ЕВРОПА
АЈДЕ ПА И КАЈ НАС: НОСЕЊЕТО МАСКА ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО ВО ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ОД 16 МАЈ ВО ФРАНЦИЈА

АЈДЕ ПА И КАЈ НАС: НОСЕЊЕТО МАСКА ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО ВО ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ОД 16 МАЈ ВО ФРАНЦИЈА

Од следниот понеделник, 16 мај, носењето маска повеќе нема да биде задолжително во „целиот јавен превоз“, објави министерот за здравство Оливие Веран, на крајот од…

Види повеќе АЈДЕ ПА И КАЈ НАС: НОСЕЊЕТО МАСКА ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО ВО ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ОД 16 МАЈ ВО ФРАНЦИЈА
И СЕВЕРНА КОРЕЈА ВОВЕДУВА ЛОКДАУН!

И СЕВЕРНА КОРЕЈА ВОВЕДУВА ЛОКДАУН!

Северна Кореја воведе блокада низ целата земја откако ги потврди првите случаи на Ковид -19 од почетокот на пандемијата. Инфекциите предизвикани од подваријантата БА.2 на…

Види повеќе И СЕВЕРНА КОРЕЈА ВОВЕДУВА ЛОКДАУН!
МЕДВЕДЕВ ПРЕДУПРЕДИ НА НУКЛЕАРНА ВОЈНА МЕЃУ РУСИЈА И НАТО

МЕДВЕДЕВ ПРЕДУПРЕДИ НА НУКЛЕАРНА ВОЈНА МЕЃУ РУСИЈА И НАТО

Снабдувањето на Украина со оружје ја зголемува веројатноста за конфликт меѓу Русија и НАТО, кој може да прерасне во нуклеарна војна, предупреди денеска рускиот заменик-претседател…

Види повеќе МЕДВЕДЕВ ПРЕДУПРЕДИ НА НУКЛЕАРНА ВОЈНА МЕЃУ РУСИЈА И НАТО
biolabaratorii vo ukraina

РУСИЈА: ПОЛСКА УЧЕСТВУВАШЕ ВО ФИНАНСИРАЊЕТО НА БИОЛАБАРАТОРИИТЕ ВО УКРАИНА

Русија наводно дошла до докази дека Полска го финансирала Медицинскиот универзитет во Лавов, во рамките на американските воено-биолошки проекти. Шефот на руските вооружени сили за…

Види повеќе РУСИЈА: ПОЛСКА УЧЕСТВУВАШЕ ВО ФИНАНСИРАЊЕТО НА БИОЛАБАРАТОРИИТЕ ВО УКРАИНА
БИЛ ГЕЈТС ПОЗИТИВЕН НА KOBИД 19!!! МУ ПОСАКУВАМЕ...

БИЛ ГЕЈТС ПОЗИТИВЕН НА KOBИД 19!!! МУ ПОСАКУВАМЕ…

Милијардерот „филантроп“, иницијатор на корона и климатската хистерија, најголемиот донатор на СЗО и еден од основачите на Мајкрософт, Бил Гејтс, вчера вечерта изјави дека е…

Види повеќе БИЛ ГЕЈТС ПОЗИТИВЕН НА KOBИД 19!!! МУ ПОСАКУВАМЕ…
bil gejts za dezinformaciite za vakcinata

БИЛ ГЕЈТС СОЗДАВА ГРУПА ОД 3000 ЛИЦА КОИ БИ ГИ УНИШТИЛЕ ”ДЕЗИНФОРМАЦИИТЕ ЗА BAKЦИHAТА” НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Милијардерот Бил Гејтс ги објави плановите за создавање нова група, ангажирајќи 3.000 луѓе кои ќе работат на социјалните мрежи, ќе испраќаат пораки и ќе „помогнат…

Види повеќе БИЛ ГЕЈТС СОЗДАВА ГРУПА ОД 3000 ЛИЦА КОИ БИ ГИ УНИШТИЛЕ ”ДЕЗИНФОРМАЦИИТЕ ЗА BAKЦИHAТА” НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ
tedros kovid

ТЕДРОС ЗА KOBИД ПОЛИТИКАТА НА НУЛТА ТОЛЕРАНЦИЈА НА КИНА: НЕ Е ОДРЖЛИВА

Генералниот директор на Светската здравствена организација, Тедрос Аданом Гебрејесус денеска изјави дека кинеската политика на нулта толеранција кон Кoвид-19 не е одржлива, имајќи го предвид…

Види повеќе ТЕДРОС ЗА KOBИД ПОЛИТИКАТА НА НУЛТА ТОЛЕРАНЦИЈА НА КИНА: НЕ Е ОДРЖЛИВА
twiter tramp

ИЛОН МАСК ГО ВРАТИ ПРИСТАПОТ ДО ТВИТЕР ПРОФИЛОТ НА ДОНАЛД ТРАМП (ВИДЕО)

Се чини дека на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, ќе му биде вратен профилот на Твитер, без разлика што изјавил дека никогаш нема да…

Види повеќе ИЛОН МАСК ГО ВРАТИ ПРИСТАПОТ ДО ТВИТЕР ПРОФИЛОТ НА ДОНАЛД ТРАМП (ВИДЕО)