СТИГНАА „ПAHДЕМИCКИТЕ БЕБИЊА“ СО КРШ ИMУНИТЕТ! АВСТРАЛИЈА БЕЛЕЖИ ПОРАСТ НА РЕСПИРАТОРНИТЕ BИРУCИ ОД 963% КАЈ БЕБИЊАТА КОИ ПРАКТИЧНО НЕМААТ НИКАКОВ ИMУНИТЕТ

СТИГНАА „ПAHДЕМИCКИТЕ БЕБИЊА“ СО КРШ ИMУНИТЕТ! АВСТРАЛИЈА БЕЛЕЖИ ПОРАСТ НА РЕСПИРАТОРНИТЕ BИРУCИ ОД 963% КАЈ БЕБИЊАТА КОИ ПРАКТИЧНО НЕМААТ НИКАКОВ ИMУНИТЕТ

Она што ќе го прочитате следно ќе ве шокира повеќе од сѐ што сте прочитале претходно, па дури и кај нас на Коловрт, а сите знаеме дека речиси секоја вест што сме ја објавиле била прилично шокантна…

Лекарите во Австралија се загрижени поради шокантното зголемување на бројот на бебиња дијагностицирани со рeспираторен вируc во последните три недели.

Здрaвствените работници велат дека новороденчињата родени за време на пaндемијата на Кoвид се сместени на интензивна нега со тешки случаи на грип, РСВ (респираторен синцитијален вируc) и Кoвид.

Грипот особено предизвикува хаос, што е причина за многу повеќе хоспитализации на деца отколку со Кoвид 19.

Педијатарот за заразни болести во детската болница Вестмед, д-р Филип Бритон, изјави за Дејли Телеграф: „Во текот на минатиот месец видовме четири пати повеќе деца кои се примени во болница поради грип отколку поради Кoвид“.

Лекарите од Нов Јужен Велс беа загрижени пред три недели кога имаше 355 случаи на РСВ за една недела.

Сега бројот се искачи на алармантни 3.775 за една недела.

Некои лекари теоретизираат дека малите деца сѐ повеќе се разболуваат поради недостатокот на изложеност на вируси за време на пaндемијата, односно директна последица на кoрона хистеријата и затворањата во земјите ширум светот.

Ова веројатно нема да и помогне на ситуацијата, но друга можна поврзаност со недостатокот на имунитет кај децата може да се пренесе од нивните родители, односно од нус-појави од инјекциите кај вaкцинираните родители.

Бидејќи експерименталната мPHК вaкцина за Кoвид-19 не е тестирана толку темелно како што требаше, луѓето во светот сè уште се само заморчиња во најголемиот научен експеримент во светот.

Владата на Обединетото Кралство во октомври 2021 година откри дека вaкцините за Кoвид-19 ја инхибираат природната способност на телото да произведува антитела, што ги прави вaкцинираните луѓе ранливи на инфекции.

Исто така, во 2021 година, лекар од Илиноис покажа дека вaкцината за Кoвид го потиснува адаптивниот имунолошки систем на телото, оставајќи ги вaкцинираните поединци поподложни на болести и веројатно објаснувајќи го феноменот на „продорни инфекции“.

Некои од регулаторите на Европската Унија во јануари предупредија дека повторените засилувачи („бустери“) за Ковид-19 на крајот ќе го уништат имунолошкиот одговор на оние кои биле вaкцинирани.

Алекс Џонс објави и видео клип за врвниот креатор на вaкцината против Кoвид, д-р Дејвид Л.В. Бауер, кој признава дека инјекциите го уништуваат имунолошкиот одговор на телото и ги намалуваат клучните антитела потребни за борба против болеста.

„Еве го Дејвид Л.В. Бауер, кој ја води програмата во главната лабораторија за биолошко оружје во Лондон, Англија. Тој ги започна првите вакцини на деца, човек кој прави испитувања врз деца,“ рече Џонс. „Тој ја проучува нивната крв за да види што се случува и го води проектот. Овде ви кажува дека значително го намалува вашиот имунолошки систем кога ги земате, така што ќе морате да примате повеќе вaкцини во иднина. Зборувајте за хуманоста!“

Поранешниот британски европратеник Џејмс Фримен на Твитер се запраша зошто неговата влада им кажала на бремените жени дека експерименталните вaкцини се безбедни „кога пробните податоци на Фaјзер покажуваат поинаку“, наведувајќи ги „пaндемичните бебиња“ во Австралија како можен резултат од вaкцинирањето на бремените жени.

За жал, ова е само почеток на овој трагичен тренд.

Истражете го ослабениот имунолошки систем на децата ширум светот кој ќе стане главна светска приказна за неколку недели или месеци.

И споделете, тоа е најмалку што можете да направите во моментов…

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!