jozef bajden

ТОЈ НЕ ЗНАЕ НИ ПРОТИВ КОГО СЕ БОРИ?! БАЈДЕН ГИ ИЗМЕША РУСИЈА И УКРАИНА ВО НЕГОВАТА НАЈНОВА ИЗЈАВА (ВИДЕО)

Американците ги изнервира новиот лапсус на американскиот претседател Џозеф Бајден, кој овојпат за време на настапот ги измеша Русија и Украина.

За време на обиколката на фабриката во Алабама, која произведува противтенковски ракетни системи „Џавелин“, Бајден одржа говор и изјави дека САД „испорачува оружје на Русија“.

„Се чини дека политичката кариера на Бајден ќе заврши со овој тажен тон“, напиша еден коментатор, додека друг истакна дека американскиот претседател бил во право, бидејќи „оружјата не се наменети за поддршка на Украина, туку за ослабување на Русија“.

https://t.me/rianovostiAmerica/11168

„Украина се користи, како Авганистан, за борба против Советскиот Сојуз. „Конфликтот се разгорува не за да се постигне одредена цел, туку за да се создаде бескрајна криза“, беше еден од заклучоците во коментарите.

Минатата недела Бајден објави дека испратил предлог до Конгресот на САД за доделување дополнителни 33 милијарди долари за поддршка на Украина во сферата на одбраната и безбедноста, како и за хуманитарните потреби.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!