bajden g 20

БАЈДЕН ПОВТОРНО ФАТЕН! НА ХАРТИЈА ИМА ПОТСЕТНИК ДА СЕДНЕ И ДА ЈА СВРТИ СЛЕДНАТА СТРАНИЦА (ФОТО)

Американскиот претседател Џо Бајден уште еднаш е забележан како користи „потсетник“ – овој пат на самитот на Г-20 на Бали – кои му укажуваат каде да седи, кога да дава забелешки и кога да се фотографира.

Vesnik-broj-4-naslovna-1-Copy4

79-годишниот врховен командант присуствуваше на настан на Партнерството за глобална инфраструктура и инвестиции во вторникот, кога фотографите го фатија Бајден како прелистува низ неговите наредби за да избегне каква било непријатност.

Меморандумот има детални инструкции за тоа што да се прави за време на состанокот, а претседателот е означен како „ТИ“ со задебелени црвени букви.

„ВИЕ, [индонезискиот] претседател Видодо и [јапонскиот] премиер Кишида ќе се фотографирате непосредно пред почетокот на настанот“, гласи една од ставките.

baiden so potsetnik

Дополнителните упатства пишуваа „ТИ ќе седиш во центарот“ и „ТИ ќе ги дадеш воведните забелешки (5 минути).

Белешките го потсетија и Бајден: „ТИ ќе го затвориш настанот заедно со ТВОИТЕ колеги.

На врвот и на дното на весникот, непознатиот автор на белешката отпечати храбар потсетник за Бајден да ја сврти страницата за неговите воведни забелешки.

Ова не е прв пат Бајден да биде фатен како користи насоки на сцената за време на јавните ангажмани.

За време на јунскиот состанок со директорот на индустријата за турбини на ветер, Бајден ненамерно покажа комично детално парче хартија во кое му наложува на претседателот „да влезе во собата Рузвелтова и да ги поздрави присутните“.

Исто така, пишуваше: „ТИ седи на своето место“ и „ТИ даваш кратки коментари (2 минути)“.

Во јули 2021 година, Бајден ненамерно покажа белешка од персоналот во која го предупредуваше дека има нешто на брадата.

Честото и добро документирано потпирање на Бајден на потсетник ги поттикна шпекулациите меѓу неговите критичари дека септуагенецот е сенилен.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!