bajden povtorno pozitiven na virusot

ХИТ! ЧЕТИРИ ПАТИ BAKЦИНИРАНИОТ БАЈДЕН ПОВТОРНО ПОЗИТИВЕН НА ВИРУCОТ, ВТОР ПАТ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

Како што рече главниот лекар на Џо Бајден, Кевин О’Конор во писмената изјава во соопштението за печатот, американскиот претседател повторно е позитивен на корoнавируcот.

Ова се случува само една недела откако Бајден беше позитивен на тестот за KOBИД и наводно закрепнал пред два дена, што е воедно и прв ваков случај регистриран во историјата на хистеријата со Кoвид-19.

Бајден се вaкцинирал против Кoвид 19 четири пати, но се чини дека тоа не само што не му помогнало туку и ја влошило неговата состојба, а многу извори велат дека главните финансиери и истакнати фигури на демократската партија сакаат да го сменат Џо и да го преземат кормилото на погрешниот „брод“ наречен Соединети Американски Држави.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!