БАЛКАНОТ СЕ ОСЛОБОДУВА: СРБИЈА ГИ УКИНА СИТЕ РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ, НЕМА ПОВЕЌЕ ОГРАНИЧУВАЊА ЗА ВЛЕЗ ВО ХРВАТСКА!

БАЛКАНОТ СЕ ОСЛОБОДУВА: СРБИЈА ГИ УКИНА СИТЕ РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ, НЕМА ПОВЕЌЕ ОГРАНИЧУВАЊА ЗА ВЛЕЗ ВО ХРВАТСКА!

Од утре во Србија престануваат да важат сите ограничувања и рестрикции кои беа воведени за заштитa од коронавирусот.

За влез во Србија веќе не е потребно приложување вакцинален сертификат, негативен ПЦР тест или доказ за прележаност без разлика од која држава се доаѓа во земјата. Останува во сила обврската за носење маски во здравствените установи и препораката за носење маски во затворен простор.

И во Хрватска ќе се влегува без никакви органичувања. Одлуката со која беа воведени ограничувањата поради коронавирусот не е продолжена, соопштија властите.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!