БИЛ ГЕЈТС: „ЧУДНО МИ Е ДЕКА ЛУЃЕТО НЕ МЕ САКААТ, СПАСИВ ДЕСЕТИЦИ МИЛИОНИ ЖИВОТИ!“

БИЛ ГЕЈТС: „ЧУДНО МИ Е ДЕКА ЛУЃЕТО НЕ МЕ САКААТ, СПАСИВ ДЕСЕТИЦИ МИЛИОНИ ЖИВОТИ!“

Додека го промовираше „решението“ на глобалната влада за „превенција на пандемии“ на конференцијата TED Talk оваа недела, Бил Гејтс ги коментираше „теориите на заговор“ за него и вакцините за КОВИД, нарекувајќи ги оние што зборуваа за нив „луди“.

Говорејќи на TED2022 во Ванкувер, Канада, Гејтс рече дека е „малку иронично“ што демонстрантите се собрале пред местото бидејќи тој „спасил десетици милиони животи“.

Гејтс рече дека фондацијата Гејтс е многу вклучена во вакцините, пронаоѓањето нови вакцини, финансирањето на вакцините. Така што е малку иронично некој да се сврти и да каже дека користиме вакцини за да убиваме луѓе или да заработиме пари или дека сме започнале пандемија [Ковид-19]“, пишува Инсајдер.

Гејтс, исто така, рече дека е „некако чудно“ што луѓето не го сакаат, додавајќи: „Дали ова се претвора во нешто каде што постојано се појавуваат луди луѓе?

„Да се ​​надеваме дека пандемијата ќе се смири, луѓето ќе бидат порационални во поглед на: „Еј, вакцините се чудо и има уште многу што можеме да направиме“, рече Гејтс.

Гејтс го помина најголемиот дел од својот говор промовирајќи ја својата визија за глобален тим за итни случаи под акронимот ГЕРМ, Глобален одговор на епидемија и мобилизација.

На социјалните мрежи беше објавено видео од демонстрантите, за кое се вели дека е снимено надвор од местото на настанот:

„Најмоќниот лекар во светот“, Гејтс претходно рече дека Кина направила „одлична работа“ во контролирањето на коронавирусот, пред да објави дека „за жал“ Омикрон е „еден вид вакцина“ и дека направил подобра работа за да стигне до популацијата наместо вакцините“.

Од самиот почеток, Гејтс го опиша секој што го доведува во прашање неговиот глобален притисок за вакцината како „луд“, повикувајќи на цензура на спротивното мислење.

Гејтс, „спасителот на светот“, исто така претходно им се потсмеваше на демонстрантите против маската, велејќи дека протестот против носењето маска е сличен на протестот против носењето на панталоните.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!