БИЛ ГЕЈТС ПОЗИТИВЕН НА KOBИД 19!!! МУ ПОСАКУВАМЕ...

БИЛ ГЕЈТС ПОЗИТИВЕН НА KOBИД 19!!! МУ ПОСАКУВАМЕ…

Милијардерот „филантроп“, иницијатор на корона и климатската хистерија, најголемиот донатор на СЗО и еден од основачите на Мајкрософт, Бил Гејтс, вчера вечерта изјави дека е позитивен на KOBИД-19, но вели дека има благи симптоми.

„Позитивен сум на KOBИД. Чувствувам благи симптоми и ги следам советите на експертите и се изолирам додека повторно не бидам здрав“, напиша Гејтс на Твитер.

Бил Гејтс, кој е најголемиот промотор на вaкцинацијата, за која тврди дека е животоспасувачка, со својот пример успеа да докаже дека не само што не е така, туку и воопшто не е така, знаејќи го фактот дека не само што истиот е потполно вакциниран, туку има примено и засилувачка, „бустер“ доза.

Ќе му посакаме лесен помин и добро здравје, нели?!

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!