БИЛ ГЕЈТС ВО 2017 И 2021 ГОДИНА ЗБОРУВАЛ ЗА БИОТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД СО СИПАНИЦИ - ПРЕДВИДЕЛ ДЕСЕТИНА МИЛИОНИ ЖРТВИ!!!

БИЛ ГЕЈТС ВО 2017 И 2021 ГОДИНА ЗБОРУВАЛ ЗА БИОТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД СО СИПАНИЦИ – ПРЕДВИДЕЛ ДЕСЕТИНА МИЛИОНИ ЖРТВИ!!!

Се чини дека Бил Гејтс неколку пати во последните неколку години предупреди за појава на вирусот на мајмунски сипаници. Повторно, уште една случајност? Погледнете.

Бил Гејтс го испрати првото предупредување што може да се поврзе со актуелната ситуација уште во 2017 година на Минхенската безбедносна конференција, за во 2021 да ги потврди своите ставови и да предупреди дека владите мора да се подготват за идни пандемии и терористички напади со сипаници преку инвестирање милијарди во истражување и развој.

Основачот на Мајкрософт тогаш повика на формирање нова работна група на Светската здравствена организација за пандемија вредна милијарди долари и рече дека постои можност таквите „терористички напади“ со примеси на биотероризам да однесат десетици милиони жртви.

Таква организација неодамна беше и формирана. Би се рекло „Во вистинско време“.

Гејтс претходно изјави дека земјите како САД и Обединетото Кралство мора да потрошат „десетици милијарди“ за финансирање на истражувањата.

Тој во 2017 година изјави: „Се надевам дека ќе можам да напишам книга наречена „Како да се подготвиме за следната пандемија“ за пет години, но ќе бидат потребни десетици милијарди за истражување и развој.“ Бил Гејтс годинава ја објави таа позната книга промовирана од Светската здравствена организација, без разлика што Гејтс нема никаква врска со медицината.

„Ќе бидат потребни околу милијарда годишно за работната група за пандемии на ниво на СЗО да надгледува и всушност да го прави она што јас го нарекувам „игри со бактерии“ каде што вие вежбате“.

„Вие велите, добро, што ако биотерорист донесе сипаници на 10 аеродроми? Знаете како светот би реагирал на тоа? Постојат природно предизвикани епидемии и епидемии предизвикани од биотероризмот, што може да биде уште полошо од она што го доживеавме денес“, рече тој.

Се чини дека баба Ванѓа и Нострадамус, кои ја пренесоа информацијата дека на „есен“ доаѓа нов вирус, повторно згрешиле, бидејќи сега не е есен туку пролет, а веќе имаме нова хистерија за која Бил Гејтс повторно знаел дека ќе се случи. Веројатно случајно…

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!