БОЛНИЦА ОДБИВА ДА МУ НАПРАВИ ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА БУБРЕГ НА 9-ГОДИШНО ДЕТЕ БИДЕЈЌИ ТАТКО МУ НЕ Е BAKЦИНИPAH ЗА KOBИД 19!

БОЛНИЦА ОДБИВА ДА МУ НАПРАВИ ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА БУБРЕГ НА 9-ГОДИШНО ДЕТЕ БИДЕЈЌИ ТАТКО МУ НЕ Е BAKЦИНИPAH ЗА KOBИД 19!

Болница во Кливленд одбива да му обезбеди на деветгодишно момче трансплантација на бубрег што ќе му спаси животот бидејќи неговиот татко не бил вaкциниран против KOBИД 19.

Утврдено беше дека Дејн Доналдсон е совршен донатор за неговиот син Танер уште во 2018 година, пред да започне кoрона хистеријата.

Знаејќи дека трансплантираните бубрези од живи донатори траат само околу 20 години, семејството решило да ја одложи процедурата.

Сега детската болница во Клиниката Кливленд одбива да ја изврши операцијата бидејќи таткото не бил вaкциниран.

„Поединците кои се активно инфицирани со КОВИД 19 имаат многу поголема стапка на компликации за време и по операцијата, дури и ако инфекцијата е асимптоматска“, се вели во соопштението на болницата.

Доналдсон работи во осигурување и одби да се вакцинира од религиозни причини и затоа што самиот бил сведок на голем број клиенти кои тешко се разболеле по примањето на вакцината.

„Живиот дарител е најдобриот донатор за бубрези“, вели таткото.

Таткото ветил дека ќе потпише ослободување што ја штити болницата од одговорност доколку тој или неговиот син заболат од КОВИД, но клиниката сè уште одбива да ја изврши операцијата.

„Постојано се трудиме да го намалиме ризикот за нашите живи донатори, а вакцинацијата е важна компонента за да се обезбеди најбезбеден пристап и оптимални резултати за донаторите“, велат од болницата.

Доналдсон сега е принуден да бара друга болница за да ја изврши процедурата.

Многу корона пропагандисти во неколку наврати повикаа на невакцинираните да им се одбие медицинска помош и нега како казна затоа што не сакаат да се вакцинираат.

Многу болници низ Америка ја следат истата политика „без вакцинација нема трансплантација“ како оваа Клиника во Кливленд.

UCHealth од Колорадо одбила трансплантација на бубрег на жена која била во петта фаза на бубрежна инсуфициенција бидејќи одбила да ја прими „вакцината“ за ковид 19.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!