мирнес ајановиќ рајнер фулмиx

БОСАНСКИОТ АДВОКАТ МИРНЕС АЈАНОВИЌ ПОДИГНА ТУЖБИ ПРОТИВ ВЛАДАТА ПОРАДИ KOBИД-ТИPAHИЈАТА, НО И ПРОТИВ Т.Н. ФAKТ-ЧEKЕРИ НА ФEJCБУК И ТОА НА МЕЃУНАРОДНО НИВО! (ВИДЕО)

Мирнес Ајановиќ штотуку во контакт со Рaјнер Фулмих, го интернационализираше проблемот на злосторничко делување на властите во Босна и Херцеговина, кои ги обвини за корупција и промовирање на неодобрени вaкцини.

Ајановиќ, исто така јавува дека ги тужи и т.н. факт-чекери на Фејсбук како Raskrinkavanje и Faktograf (кај нас наречени Вистиномер), кои вршат груба цензура и повика на нивно затворање!

Инаку, Босна и Херцеговина е една од ретко слободните земји во моментов.

Лицата во чии раце е власта во БиХ, Горан Черкез, Един Форто, Зданко Ќосиќ, Андреа Јуриќ, Томислав Пејиќ и останатите, сигурно ќе одговараат за сѐ што се случуваше во државата, каде (како и кај нас) се промовирани т.н. вaкцини во експериментална фаза кои не се официјално одобрени.

Како што веќе пишувавме, работите ги започнуваат поединци, а не целиот народ. Еден таков поединец, поради кој т.н. кoвид сертификат воопшто не постои во БиХ е и Мирнес Ајановиќ.

Народите на Балканот, а и ширум светот, се хипнотизирани од главните “мејнстрим” медиуми кои не дозволуваат спротивно мислење, што е, секако, спротивно на новинарската етика. Медиумите, според сите дoктрини, се должни секогаш да ја доведуваат во прашање политичката власт и нејзините одлуки. Ова што го имаме денес повеќе не е демократија, туку декаденција која го води светот во провалија.

Мирнес Ајановиќ објаснува дека успешно е спречен притисокот од работодавците, кои додворувајќи и се на власта им се закануваа на своите вработени и ги присилуваа на вaкцинација.

“Со легализам треба да се бориме против тоталитаризмот. Мора да бидеме упорни…” ќе го заврши ова долго обраќање до Рајнер Фулмиx, босанскиот адвокат и борец за човекови права, Мирнес Ајановиќ.

Целото видео можете да го проследите во продолжение:

По ова, очекуваме и нашите адвокати да се одважат и конечно на застанат на страната на слободата и правдината и, слично на нивниот босански колега, да поведат правни постапки против македонските власти, како и против факт-чекерите, кои иако веќе се истакнати на “столбот на срамот”, бесрамно продолжуваат со својата “работа”…

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!