БАЛКАНОТ СЕ ОСЛОБОДУВА: СРБИЈА ГИ УКИНА СИТЕ РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ, НЕМА ПОВЕЌЕ ОГРАНИЧУВАЊА ЗА ВЛЕЗ ВО ХРВАТСКА!

БАЛКАНОТ СЕ ОСЛОБОДУВА: СРБИЈА ГИ УКИНА СИТЕ РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ, НЕМА ПОВЕЌЕ ОГРАНИЧУВАЊА ЗА ВЛЕЗ ВО ХРВАТСКА!

Од утре во Србија престануваат да важат сите ограничувања и рестрикции кои беа воведени за заштитa од коронавирусот. За влез во Србија веќе не е…

Види повеќе БАЛКАНОТ СЕ ОСЛОБОДУВА: СРБИЈА ГИ УКИНА СИТЕ РЕСТРИКТИВНИ МЕРКИ, НЕМА ПОВЕЌЕ ОГРАНИЧУВАЊА ЗА ВЛЕЗ ВО ХРВАТСКА!
(ФОТО) СРБИ И МАКЕДОНЦИ ЗАЕДНО НА ТРИБИНИТЕ ЗА НОВАК ЃОКОВИЌ!

(ФОТО) СРБИ И МАКЕДОНЦИ ЗАЕДНО НА ТРИБИНИТЕ ЗА НОВАК ЃОКОВИЌ!

Како и во полуфиналето, и во финалето на трибините во Белград имаше голем број Македонци кои го поддржуваа светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ. За…

Види повеќе (ФОТО) СРБИ И МАКЕДОНЦИ ЗАЕДНО НА ТРИБИНИТЕ ЗА НОВАК ЃОКОВИЌ!
ШТО СЕ СЛУЧУВА? ПУКАЊЕ И МОБИЛИЗАЦИЈА НА ГРЧКО-ТУРСКАТА ГРАНИЦА?!

ШТО СЕ СЛУЧУВА? ПУКАЊЕ И МОБИЛИЗАЦИЈА НА ГРЧКО-ТУРСКАТА ГРАНИЦА?!

Извештаи на социјалните мрежи за пукање насочено кон Суфли (Σουφλι), провинција Западна Тракија во Република Грција, на грчко-турската граница, пренесува Телеграм каналот Ratne Novosti. Според…

Види повеќе ШТО СЕ СЛУЧУВА? ПУКАЊЕ И МОБИЛИЗАЦИЈА НА ГРЧКО-ТУРСКАТА ГРАНИЦА?!
ГРЦИЈА ГИ УКИНУВА BAKЦИHAЛНИОТ СЕРТИФИКАТ И МАСКИТЕ!

ГРЦИЈА ГИ УКИНУВА BAKЦИHAЛНИОТ СЕРТИФИКАТ И МАСКИТЕ!

Сертификатот за вaкцинација или прележан Кoвид 19, како и задолжителниот тест за невaкцинираните што важат за влез во сите простори во внатрешноста на Грција, се…

Види повеќе ГРЦИЈА ГИ УКИНУВА BAKЦИHAЛНИОТ СЕРТИФИКАТ И МАСКИТЕ!
lazni kovid pasosi

ВО СРБИЈА УАПСЕНИ ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ЗА ПРАВЕЊЕ ЛАЖНИ KOBИД ВИЗИ

Припадници на МВР, Одделението за антикорупција во соработка со Специјалното одделение за сузбивање на корупцијата на Вишото јавно обвинителство Ниш, приведоа три лица поради сомнение…

Види повеќе ВО СРБИЈА УАПСЕНИ ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ ЗА ПРАВЕЊЕ ЛАЖНИ KOBИД ВИЗИ
ДОКТОР НЕСТОРОВИЌ ШОКИРА: „НАЕСЕН ПРИСИЛНО ЌЕ ВЕ BAKЦИHИPAAT“

ДОКТОР НЕСТОРОВИЌ ШОКИРА: „НАЕСЕН ПРИСИЛНО ЌЕ ВЕ BAKЦИHИPAAT“

Познатиот српски доктор-пулмолог и поранешен професор на Медицинскиот факултет во Белград, Бранимир Несторовиќ, преку својот профил на мрежата VK, едноставно ја шокираше Србија, но и…

Види повеќе ДОКТОР НЕСТОРОВИЌ ШОКИРА: „НАЕСЕН ПРИСИЛНО ЌЕ ВЕ BAKЦИHИPAAT“
kineski raketni sistemi

АП: КИНЕСКИТЕ РАКЕТНИ СИСТЕМИ ПРИСТИГНАА ВО СРБИЈА?

Рускиот сојузник Србија доби испорака на софистициран кинески противвоздушен систем во полутајна операција овој викенд, според Асошиејтед прес (АП), поради загриженоста на Западот дека складирањето…

Види повеќе АП: КИНЕСКИТЕ РАКЕТНИ СИСТЕМИ ПРИСТИГНАА ВО СРБИЈА?
ГРЧКИТЕ ЗДРABCТВЕНИ РАБОТНИЦИ ЗАПОЧНАА ШТРАЈК СО ГЛАД: НЕ НИ ТРЕБА KOBИД ПАСОШ ЗА ДА БИДЕМЕ СЛОБОДНИ!

ГРЧКИТЕ ЗДРABCТВЕНИ РАБОТНИЦИ ЗАПОЧНАА ШТРАЈК СО ГЛАД: НЕ НИ ТРЕБА KOBИД ПАСОШ ЗА ДА БИДЕМЕ СЛОБОДНИ!

Откако штрајкот со глад во знак на протест против задолжителната вaкцинација за KOBИД-19 за здрaвствените работници влезе во својот 17-ти ден, вчера еден суспендиран здрaвствен…

Види повеќе ГРЧКИТЕ ЗДРABCТВЕНИ РАБОТНИЦИ ЗАПОЧНАА ШТРАЈК СО ГЛАД: НЕ НИ ТРЕБА KOBИД ПАСОШ ЗА ДА БИДЕМЕ СЛОБОДНИ!
aleksandar vucic

ВУЧИЌ СЕ УСОГЛАСУВА СО ЕУ ПРОТИВ РУСИЈА?! ”НУКЛЕАРЕН УДАР” ЛЕБДИ НАД НАС, А ТОА СЕ САНКЦИИ ПРОТИВ СРБИЈА

Претседателот на Србија Александар Вучиќ на РТС зборуваше за гласањето на Србија за суспендирање на Русија од Советот за човекови права на ОН и рече…

Види повеќе ВУЧИЌ СЕ УСОГЛАСУВА СО ЕУ ПРОТИВ РУСИЈА?! ”НУКЛЕАРЕН УДАР” ЛЕБДИ НАД НАС, А ТОА СЕ САНКЦИИ ПРОТИВ СРБИЈА
ЗОВРИВА БАЛКАНСКИОТ КОТЕЛ?! ГЕРМАНСКИТЕ ЗАКОНОДАВЦИ ПОТВРДИЈА: ГЕРМАНСКИ ВОЈНИЦИ ПАТУВААТ ЗА БОСНА

ЗОВРИВА БАЛКАНСКИОТ КОТЕЛ?! ГЕРМАНСКИТЕ ЗАКОНОДАВЦИ ПОТВРДИЈА: ГЕРМАНСКИ ВОЈНИЦИ ПАТУВААТ ЗА БОСНА

Во германскиот Бундестаг денеска беше официјално потврдено – Германија размислува да испрати военконтингент во Босна и Херцеговина, во рамките на ЕУФОР. Берлин тоа го оправдува…

Види повеќе ЗОВРИВА БАЛКАНСКИОТ КОТЕЛ?! ГЕРМАНСКИТЕ ЗАКОНОДАВЦИ ПОТВРДИЈА: ГЕРМАНСКИ ВОЈНИЦИ ПАТУВААТ ЗА БОСНА