ladni gradinki vo srbija

ГРАДИНКА ВО НОВИ САД ШТЕДИ СТРУЈА: ДЕЦАТА СЕ СМРЗНУВАА, НА ВОСПИТУВАЧКИТЕ ИМ ГО ОДЗЕДОА ДАЛЕЧИНСКОТО ЗА КЛИМИ

Препораката на Министерството за рударство и енергетика просториите на државните институции да не бидат потопли од 20 степени во новосадската градинка „Гуливер“ беше буквално сфатена,…

Види повеќе ГРАДИНКА ВО НОВИ САД ШТЕДИ СТРУЈА: ДЕЦАТА СЕ СМРЗНУВАА, НА ВОСПИТУВАЧКИТЕ ИМ ГО ОДЗЕДОА ДАЛЕЧИНСКОТО ЗА КЛИМИ
merki kriza srbija

ИСТА АГЕНДА, ИСТ ПЛАН! ВО СРБИЈА СЕГА БАРААТ ДЕЦАТА ДА НЕ ОДАТ НА УЧИЛИШТЕ ПОРАДИ ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА

Намерно предизвиканата енергетска криза веќе пристигна и во Србија, а за тоа сведочат различни мерки и препораки кои секојдневно можеме да ги слушаме и во…

Види повеќе ИСТА АГЕНДА, ИСТ ПЛАН! ВО СРБИЈА СЕГА БАРААТ ДЕЦАТА ДА НЕ ОДАТ НА УЧИЛИШТЕ ПОРАДИ ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА
И ОВИЕ СЕ ЗА ДЕНАЦИФИКАЦИЈА: НАВИВАЧИ НА ДИНАМО ЗАГРЕБ МАРШИРААТ НИЗ МИЛАНО КОРИСТЕЈЌИ НАЦИСТИЧКИ ПОЗДРАВ (ВИДЕО)

И ОВИЕ СЕ ЗА ДЕНАЦИФИКАЦИЈА: НАВИВАЧИ НА ДИНАМО ЗАГРЕБ МАРШИРААТ НИЗ МИЛАНО КОРИСТЕЈЌИ НАЦИСТИЧКИ ПОЗДРАВ (ВИДЕО)

Некои навистина не можат да се откажат од своето нацистичко минато… Навивачите на Динамо Загреб повторно си направија нацистичка забава, овој пат на гостувањето во…

Види повеќе И ОВИЕ СЕ ЗА ДЕНАЦИФИКАЦИЈА: НАВИВАЧИ НА ДИНАМО ЗАГРЕБ МАРШИРААТ НИЗ МИЛАНО КОРИСТЕЈЌИ НАЦИСТИЧКИ ПОЗДРАВ (ВИДЕО)
litija srbija

МЕДИУМИТЕ ПОВТОРНО МОЛЧАТ! РЕКА ОД НАРОД КОН ХРАМОТ СВЕТИ САВА – СРБИЈА ПОВТОРНО КАЖА НЕ НА ЗАПАДНИТЕ „ВРЕДНОСТИ“ (ВИДЕО)

Во Белград денеска пред Патријаршијата почна нова голема литија за спас на Србија, против геј парадата и предавството на Косово и Метохија и покрај бомбардирањето…

Види повеќе МЕДИУМИТЕ ПОВТОРНО МОЛЧАТ! РЕКА ОД НАРОД КОН ХРАМОТ СВЕТИ САВА – СРБИЈА ПОВТОРНО КАЖА НЕ НА ЗАПАДНИТЕ „ВРЕДНОСТИ“ (ВИДЕО)
djokovic

КРАЈ НА KOPОНА ТЕРОРОТ ВО АВСТРАЛИЈА – НА ЃОКОВИЌ МУ Е ДОЗВОЛЕНО ДА ИГРА НА ПРЕТСТОЈНИОТ ТУРНИР

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра на претстојниот Австралија опен, потврдија од земјата. Има добри вести за најдобриот тенисер на светот, а тоа е дека…

Види повеќе КРАЈ НА KOPОНА ТЕРОРОТ ВО АВСТРАЛИЈА – НА ЃОКОВИЌ МУ Е ДОЗВОЛЕНО ДА ИГРА НА ПРЕТСТОЈНИОТ ТУРНИР
СОРОС БРИГАДАТА ВО СРБИЈА НАЈАВУВА ПРОТЕСТИ АКО СЕ ЗАБРАНИ ГЕЈ ПАРАДАТА

СОРОС БРИГАДАТА ВО СРБИЈА НАЈАВУВА ПРОТЕСТИ АКО СЕ ЗАБРАНИ ГЕЈ ПАРАДАТА

Претставниците на граѓанската опозиција за медиумите изјавија дека се подготвени да излезат на улица и да протестираат доколку власта го спречи одржувањето на Еуропрајд што…

Види повеќе СОРОС БРИГАДАТА ВО СРБИЈА НАЈАВУВА ПРОТЕСТИ АКО СЕ ЗАБРАНИ ГЕЈ ПАРАДАТА
НЕМА „EВРОПРАЈД“ - 17 СЕПТЕМВРИ ПОЛИЦИЈАТА ГИ ЗАБРАНИ СИТЕ СОБИРИ - СРБИН ИНФО

НЕМА „EВРОПРАЈД“ – 17 СЕПТЕМВРИ ПОЛИЦИЈАТА ГИ ЗАБРАНИ СИТЕ СОБИРИ – СРБИН ИНФО

Како што јави редакцијата на „Србин инфо“, на 17 септември полицијата ќе ги забрани сите собири во Белград, а со тоа и одржувањето на таканаречената…

Види повеќе НЕМА „EВРОПРАЈД“ – 17 СЕПТЕМВРИ ПОЛИЦИЈАТА ГИ ЗАБРАНИ СИТЕ СОБИРИ – СРБИН ИНФО
energetska histerija

КАКО СО ВИРУCОТ! НАСЛОВОТ ОД БЛИЦ УКАЖУВА НА ЕНЕРГЕТСКА ХИСТЕРИЈА И ИДНИ ПРЕПОРАКИ И МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА

Последниот наслов на Блиц заедно со изјавата на нов експерт за енергетика укажува на самиот почеток на нова хистерија, но овојпат поврзана со енергетската криза.…

Види повеќе КАКО СО ВИРУCОТ! НАСЛОВОТ ОД БЛИЦ УКАЖУВА НА ЕНЕРГЕТСКА ХИСТЕРИЈА И ИДНИ ПРЕПОРАКИ И МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА
on evroprajd

ОН ЗАГРИЖЕНИ ЗА ОТКАЖУВАЊЕТО НА ЕУРОПРАЈД – СЕ ПОВИКУВААТ НА УСТАВОТ, А НЕОДАМНА ПРЕПОРАЧУВАА ЗАКЛУЧУВАЊЕ НА ГРАЃАНИТЕ

Обединетите нации, чија подорганизација СЗО препорача воведување дискриминација на граѓаните врз основа на нивните ПЦР тестови и вaкцини и ги поздравија мерките за заклучување додека…

Види повеќе ОН ЗАГРИЖЕНИ ЗА ОТКАЖУВАЊЕТО НА ЕУРОПРАЈД – СЕ ПОВИКУВААТ НА УСТАВОТ, А НЕОДАМНА ПРЕПОРАЧУВАА ЗАКЛУЧУВАЊЕ НА ГРАЃАНИТЕ