nasa

НАСА КОЈА НЕ МОЖЕ ДА ЛАНСИРА РАКЕТА ДО МЕСЕЧИНАТА, СЕГА ПЛАНИРА ДА УНИШТИ АСТЕРОИД И ТОА ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО (ВИДЕО)

По последните неуспешни обиди да се стигне до Месечината три пати досега со ракетата Артемида 1, а да не зборуваме за спектакуларното „слетување“ на Месечината…

Види повеќе НАСА КОЈА НЕ МОЖЕ ДА ЛАНСИРА РАКЕТА ДО МЕСЕЧИНАТА, СЕГА ПЛАНИРА ДА УНИШТИ АСТЕРОИД И ТОА ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО (ВИДЕО)
НОВА ВСЕЛЕНСКА ВЕЛЕСИЛА - КИНЕСКАТА КОМЕРЦИЈАЛНА РАКЕТА CERES-1 Y3 ЛАНСИРА ТРИ САТЕЛИТИ ВО ОРБИТАТА НА ЗЕМЈАТА

НОВА ВСЕЛЕНСКА ВЕЛЕСИЛА – ЕВЕ КОЛКУ САТЕЛИТИ ЛАНСИРАШЕ КИНЕСКАТА КОМЕРЦИЈАЛНА РАКЕТА CERES-1 Y3 ВО ЕДНО ПОЛЕТУВАЊЕ

Кина во вторникот ја лансираше својата ракета-носач CERES-1 Y3 од центарот за лансирање на сателити Jiuquan во северозападна Кина. Ракетата полетала во 12:11 часот. (Време…

Види повеќе НОВА ВСЕЛЕНСКА ВЕЛЕСИЛА – ЕВЕ КОЛКУ САТЕЛИТИ ЛАНСИРАШЕ КИНЕСКАТА КОМЕРЦИЈАЛНА РАКЕТА CERES-1 Y3 ВО ЕДНО ПОЛЕТУВАЊЕ
ПОТПОЛНО ЛУДИЛО! ВСЕЛЕНСКАТА КОНФЕРЕНЦИЈА ГО ИЗБРИША ИМЕТО НА ЈУРИЈ ГАГАРИН! КОЕ Е НОВОТО ИМЕ?

ПОТПОЛНО ЛУДИЛО! ВСЕЛЕНСКАТА КОНФЕРЕНЦИЈА ГО ИЗБРИША ИМЕТО НА ЈУРИЈ ГАГАРИН! КОЕ Е НОВОТО ИМЕ?

Конференција на вселенската индустрија го отстрани од еден свој настан името на прославениот советски космонаут Јуриј Гагарин, првиот човек што отпатувал во вселената. Непрофитната „Спејс…

Види повеќе ПОТПОЛНО ЛУДИЛО! ВСЕЛЕНСКАТА КОНФЕРЕНЦИЈА ГО ИЗБРИША ИМЕТО НА ЈУРИЈ ГАГАРИН! КОЕ Е НОВОТО ИМЕ?
РАКЕТАТА „СОЈУЗ“ СО ТРОЈЦА РУСИ ПОЛЕТА КОН МЕЃУНАРОДНАТА ВСЕЛЕНСКА СТАНИЦА

РАКЕТАТА „СОЈУЗ“ СО ТРОЈЦА РУСИ ПОЛЕТА КОН МЕЃУНАРОДНАТА ВСЕЛЕНСКА СТАНИЦА

Тројца руски космонаути денеска со ракетата „Сојуз“ полетаа кон Меѓународната вселенска станица (МВС), во момент кога меѓу Русија и западните земји постои екстремна тензија поради…

Види повеќе РАКЕТАТА „СОЈУЗ“ СО ТРОЈЦА РУСИ ПОЛЕТА КОН МЕЃУНАРОДНАТА ВСЕЛЕНСКА СТАНИЦА
АМЕРИКАНСКАТА АГЕНЦИЈА ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ: ВОНЗЕМЈАНИ БИ МОЖЕЛЕ ДА НÈ КОНТАКТИРААТ

АМЕРИКАНСКАТА АГЕНЦИЈА ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ: ВОНЗЕМЈАНИ БИ МОЖЕЛЕ ДА НÈ КОНТАКТИРААТ

Американската агенција за национална безбедност го објави документот „Комуникација со вонземска интелигенција“ во кој предупредуваат дека вонземјаните можат да дојдат во контакт со луѓето преку…

Види повеќе АМЕРИКАНСКАТА АГЕНЦИЈА ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ: ВОНЗЕМЈАНИ БИ МОЖЕЛЕ ДА НÈ КОНТАКТИРААТ
колекција фотографии месечина аполо продадени

Колекција фотографии од мисијата Аполо продадени за 157.000 евра

Серија од 74 фотографии во приватна сопственост од мисиите Аполо вклучува историска прошетка до Месечината на Олдрин за време на првото слетување на Месечината во…

Види повеќе Колекција фотографии од мисијата Аполо продадени за 157.000 евра
марс симулација израел

ЖИВОТ НА МАРС?! ШЕСТ АСТРОНАУТИ ПОМИНУВААТ ЧЕТИРИ НЕДЕЛИ НА ЛАЖНА “ЦРВЕНА ПЛАНЕТА” ВО ИЗРАЕЛСКАТА ПУСТИНА НЕГЕВ

Шест астронаути ќе ги поминат следите четири недели преправајќи се дека се на Марс, живејќи во една лажна верзија на Црвената планета во израелската пустина…

Види повеќе ЖИВОТ НА МАРС?! ШЕСТ АСТРОНАУТИ ПОМИНУВААТ ЧЕТИРИ НЕДЕЛИ НА ЛАЖНА “ЦРВЕНА ПЛАНЕТА” ВО ИЗРАЕЛСКАТА ПУСТИНА НЕГЕВ