(ВИДЕО) АМЕРИКАНСКИТЕ БОМБАРДЕРИ Б-52, ПОЗНАТИ ПО УБИВАЊЕТО НА МИЛИОНИ ЦИВИЛИ, ДЕНЕСКА ГО НАДЛЕТАА СКОПЈЕ

(ВИДЕО) АМЕРИКАНСКИТЕ БОМБАРДЕРИ Б-52, ПОЗНАТИ ПО УБИВАЊЕТО НА МИЛИОНИ ЦИВИЛИ, ДЕНЕСКА ГО НАДЛЕТАА СКОПЈЕ

Американскиот стратегиски бомбардер B-52 (Летечка Тврдина), попладнево изврши прелет на небото над главниот град на Република Македонија. „Со цел да ја прикажат посветеноста и гаранцијата…

Види повеќе (ВИДЕО) АМЕРИКАНСКИТЕ БОМБАРДЕРИ Б-52, ПОЗНАТИ ПО УБИВАЊЕТО НА МИЛИОНИ ЦИВИЛИ, ДЕНЕСКА ГО НАДЛЕТАА СКОПЈЕ
Д-Р ПАНОВСКИ: „ДА МОЖАМ ДА БИРАМ МЕЃУ KOBИД И АНГИНА, ЈАС БИ ОДБРАЛ KOBИД! НЕ СИ ФРЛАЈТЕ ПАРИ ПО ТЕСТОВИ!“

Д-Р ПАНОВСКИ: „ДА МОЖАМ ДА БИРАМ МЕЃУ KOBИД И АНГИНА, ЈАС БИ ОДБРАЛ KOBИД! НЕ СИ ФРЛАЈТЕ ПАРИ ПО ТЕСТОВИ!“

Изминатиот месец, во нашата земја беше забележителен нов бран од подваријантите на кoвид 19, а во последните две недели, бројот на позитивни од тестираните надмина…

Види повеќе Д-Р ПАНОВСКИ: „ДА МОЖАМ ДА БИРАМ МЕЃУ KOBИД И АНГИНА, ЈАС БИ ОДБРАЛ KOBИД! НЕ СИ ФРЛАЈТЕ ПАРИ ПО ТЕСТОВИ!“
ПРОТЕЧЕ ЗАПИСНИК ШТО ЌЕ СТОИ ВО МАКЕДОНСКИТЕ УЧЕБНИЦИ ЗА ЦАР САМОИЛ?! ЗА ЕДНО СЛИКАЊЕ ВО БРИСЕЛ КОМИСИЈАТА ЈА ПРОДАДЕ ИСТОРИЈАТА (ФОТО)

ПРОТЕЧЕ ЗАПИСНИК ШТО ЌЕ СТОИ ВО МАКЕДОНСКИТЕ УЧЕБНИЦИ ЗА ЦАР САМОИЛ?! ЗА ЕДНО СЛИКАЊЕ ВО БРИСЕЛ КОМИСИЈАТА ЈА ПРОДАДЕ ИСТОРИЈАТА (ФОТО)

Бугарскиот провокатор со фашистички идеи, Виктор Стојанов дел од бугарската Фондација Македонија на својот Фејсбук објави наводен дел од записникот на Заедничката комисија за историја…

Види повеќе ПРОТЕЧЕ ЗАПИСНИК ШТО ЌЕ СТОИ ВО МАКЕДОНСКИТЕ УЧЕБНИЦИ ЗА ЦАР САМОИЛ?! ЗА ЕДНО СЛИКАЊЕ ВО БРИСЕЛ КОМИСИЈАТА ЈА ПРОДАДЕ ИСТОРИЈАТА (ФОТО)
ЖАН МИТРЕВ ПРАВЕЛ ЕКСПЕРИМЕНТИ ВРЗ НАС, А САЛИ И ФИЛИПЧЕ СЕ КРИЕЛЕ?! ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО Е НА ПОТЕГ, ПРЕМИЕРАТА НА „НЕЧИСТА КРВ“ ЈА РАЗБРАНУВА МАКЕДОНСКАТА ЈАВНОСТ (ВИДЕО)

ЖАН МИТРЕВ ПРАВЕЛ ЕКСПЕРИМЕНТИ ВРЗ НАС, А САЛИ И ФИЛИПЧЕ СЕ КРИЕЛЕ?! ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО Е НА ПОТЕГ, ПРЕМИЕРАТА НА „НЕЧИСТА КРВ“ ЈА РАЗБРАНУВА МАКЕДОНСКАТА ЈАВНОСТ (ВИДЕО)

„Јавно обвинителство да им помогне на граѓаните, сиротките жални граѓани! Бевме трети во свет по смртност! Кај Жан Митрев имало најмногу починати. Знаеле за жалбите…

Види повеќе ЖАН МИТРЕВ ПРАВЕЛ ЕКСПЕРИМЕНТИ ВРЗ НАС, А САЛИ И ФИЛИПЧЕ СЕ КРИЕЛЕ?! ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО Е НА ПОТЕГ, ПРЕМИЕРАТА НА „НЕЧИСТА КРВ“ ЈА РАЗБРАНУВА МАКЕДОНСКАТА ЈАВНОСТ (ВИДЕО)
ЦИРКУС И ЛУДИЛО: МАКЕДОНИЈА ПОЧНУВА BAKЦИНАЦИЈА ЗА KOBИД-19 СО ЧЕТВРТА ДОЗА

ЦИРКУС И ЛУДИЛО: МАКЕДОНИЈА ПОЧНУВА BAKЦИНАЦИЈА ЗА KOBИД-19 СО ЧЕТВРТА ДОЗА

Комисијата за зарaзни бoлести на вчерашниот состанок ги разгледа заклучоците од Националната комисија за имунизација, во врска со почеток на вaкцинација со четврта доза на…

Види повеќе ЦИРКУС И ЛУДИЛО: МАКЕДОНИЈА ПОЧНУВА BAKЦИНАЦИЈА ЗА KOBИД-19 СО ЧЕТВРТА ДОЗА
protesti

ВОЈНИЦИ, СПЕЦИЈАЛЦИ, ПОЛИЦАЈЦИ – ВАКА ЛИ СЕ КОЛНЕВТЕ?

Професионални војници, тигри, волци, лавови и сите слични на нив… Вака ли се колневте? ”СЕ КОЛНАМ ДЕКА ЌЕ ГИ БРАНАМ СЛОБОДАТА, СУВЕРЕНОСТА, САМОСТОЈНОСТА И ТЕРИТОРИЈАЛНИОТ…

Види повеќе ВОЈНИЦИ, СПЕЦИЈАЛЦИ, ПОЛИЦАЈЦИ – ВАКА ЛИ СЕ КОЛНЕВТЕ?
„УЛТИМАТУМ, НЕ БЛАГОДАРАМ“: СЕНАРОДЕН ПРОТЕСТ ПОДДРЖАН ОД ВМРО-ДПМНЕ И ЛЕВИЦА ОД 19 ЧАСОТ ПРЕД ВЛАДАТА

„УЛТИМАТУМ, НЕ БЛАГОДАРАМ“: СЕНАРОДЕН ПРОТЕСТ ПОДДРЖАН ОД ВМРО-ДПМНЕ И ЛЕВИЦА ОД 19 ЧАСОТ ПРЕД ВЛАДАТА

Бура негативни реакции во јавноста откако Владата вчера го објави францускиот предлог за деблокирање на евроинтеграциите на земјава. Според власта овој предлог е солидна основа…

Види повеќе „УЛТИМАТУМ, НЕ БЛАГОДАРАМ“: СЕНАРОДЕН ПРОТЕСТ ПОДДРЖАН ОД ВМРО-ДПМНЕ И ЛЕВИЦА ОД 19 ЧАСОТ ПРЕД ВЛАДАТА
ОВИЕ СЕ ЗА ВО ЗАТВОР: ИМА 10 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ, АМА КОМИСИЈАТА НАЈАВУВА ВРАЌАЊЕ НА РЕСТРИКТИВНИТЕ МЕРКИ!

ОВИЕ СЕ ЗА ВО ЗАТВОР: ИМА 10 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ, АМА КОМИСИЈАТА НАЈАВУВА ВРАЌАЊЕ НА РЕСТРИКТИВНИТЕ МЕРКИ!

Квази-научната установа, Комисијата за заштита од заразни болести која досега требаше да биде укината, а нејзините членови доведени пред лицето на правдата, подготвува ново фашизоидно…

Види повеќе ОВИЕ СЕ ЗА ВО ЗАТВОР: ИМА 10 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ, АМА КОМИСИЈАТА НАЈАВУВА ВРАЌАЊЕ НА РЕСТРИКТИВНИТЕ МЕРКИ!
ВИСТИНСКАТА ГОРДОСТ: ВО СКОПЈЕ И БИТОЛА ДЕНЕС ЌЕ СЕ ОДРЖАТ СОБИРИ „СЕМЕЈСТВОТО ПРЕД СÈ“

ВИСТИНСКАТА ГОРДОСТ: ВО СКОПЈЕ И БИТОЛА ДЕНЕС ЌЕ СЕ ОДРЖАТ СОБИРИ „СЕМЕЈСТВОТО ПРЕД СÈ“

Македонското обединувачко движење (МОД) од Битола денеска ќе одржи собири за „зачувување на семејните, традиционални и општествени вредности”, насловен „Семејството, пред сѐ“. – Наспроти сета неморалност и контроверзност…

Види повеќе ВИСТИНСКАТА ГОРДОСТ: ВО СКОПЈЕ И БИТОЛА ДЕНЕС ЌЕ СЕ ОДРЖАТ СОБИРИ „СЕМЕЈСТВОТО ПРЕД СÈ“
(ВИДЕО) ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА СКОПЈАНКА: ТАТКО МИ ЛЕЖИ НА НЕВРОЛОГИЈА 3 НЕДЕЛИ ВО КОМА, А ВО НЕГОВАТА СОБА ДОКТОРИТЕ И СЕСТРИТЕ СИ ПРАВАТ ЖУРКА СО ТУРБО-ФОЛК!

(ВИДЕО) ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА СКОПЈАНКА: ТАТКО МИ ЛЕЖИ НА НЕВРОЛОГИЈА 3 НЕДЕЛИ ВО КОМА, А ВО НЕГОВАТА СОБА ДОКТОРИТЕ И СЕСТРИТЕ СИ ПРАВАТ ЖУРКА СО ТУРБО-ФОЛК!

Реалноста на македонското здравство, со чест на исклучоците, пред 1 година им аплаудиравте и на ваквите на отворена сцена. Овие луѓе ги „спасуваат“ нашите и…

Види повеќе (ВИДЕО) ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА СКОПЈАНКА: ТАТКО МИ ЛЕЖИ НА НЕВРОЛОГИЈА 3 НЕДЕЛИ ВО КОМА, А ВО НЕГОВАТА СОБА ДОКТОРИТЕ И СЕСТРИТЕ СИ ПРАВАТ ЖУРКА СО ТУРБО-ФОЛК!