НАД 100.000 ПОДЗЕМНИ БУНКЕРИ ВО ФИНСКА И ШВЕДСКА - ЗЕМЈИТЕ СЕ ПОДГОТВЕНИ ЗА НАПАД ОД РУСИЈА (ВИДЕО)

НАД 100.000 ПОДЗЕМНИ БУНКЕРИ ВО ФИНСКА И ШВЕДСКА – ЗЕМЈИТЕ СЕ ПОДГОТВЕНИ ЗА НАПАД ОД РУСИЈА (ВИДЕО)

Од 2014 година, Шведска работи забрзано на подготовка и модернизација на својата мрежа на подземни бункери. Според проценките на надлежните служби, на територијата на оваа…

Види повеќе НАД 100.000 ПОДЗЕМНИ БУНКЕРИ ВО ФИНСКА И ШВЕДСКА – ЗЕМЈИТЕ СЕ ПОДГОТВЕНИ ЗА НАПАД ОД РУСИЈА (ВИДЕО)
ДУШМАНОТ НА СЛОБОДНИОТ СВЕТ - ПРЕМИЕРКАТА НА НОВ ЗЕЛАНД Е ПОЗИТИВНА НА KOBИД 19

ДУШМАНОТ НА СЛОБОДНИОТ СВЕТ – ПРЕМИЕРКАТА НА НОВ ЗЕЛАНД Е ПОЗИТИВНА НА KOBИД 19

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн е позитивна на Кoвид-19, со умерени симптоми и ќе биде во изолација дома седум дена, соопштија од нејзиниот кабинет.…

Види повеќе ДУШМАНОТ НА СЛОБОДНИОТ СВЕТ – ПРЕМИЕРКАТА НА НОВ ЗЕЛАНД Е ПОЗИТИВНА НА KOBИД 19
(ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) СО РАЦЕТЕ ВО ВОЗДУХ, ДЕЛ НА НОСИЛКИ - СЕ ПРЕДАВААТ БОРЦИТЕ НА АЗОВ

(ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) СО РАЦЕТЕ ВО ВОЗДУХ, ДЕЛ НА НОСИЛКИ – СЕ ПРЕДАВААТ БОРЦИТЕ НА АЗОВ

Русија постигна договор со опколените украински војници за евакуација на ранетите во фабриката за челик Азовстал, соопшти денеска руското Министерство за одбрана. Во видеото кое…

Види повеќе (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) СО РАЦЕТЕ ВО ВОЗДУХ, ДЕЛ НА НОСИЛКИ – СЕ ПРЕДАВААТ БОРЦИТЕ НА АЗОВ
НАЈДЕН КЛУЧОТ ЗА KOBИД 19?! БЕЛГИСКИ НАУЧНИЦИ НАВОДНО ОТКРИЛЕ КАКО ДА ГО БЛОКИРААТ ДА ЈА ЗАРАЗИ КЛЕТКАТА

НАЈДЕН КЛУЧОТ ЗА KOBИД 19?! БЕЛГИСКИ НАУЧНИЦИ НАВОДНО ОТКРИЛЕ КАКО ДА ГО БЛОКИРААТ ДА ЈА ЗАРАЗИ КЛЕТКАТА

Се чини дека кoвид 19 станува сѐ понеинтересен, а војната во Украина ги полни страниците на „менјстрим“ медиумите наместо досегашната корона-хистерија. Истражувачкиот тим ќе тестира…

Види повеќе НАЈДЕН КЛУЧОТ ЗА KOBИД 19?! БЕЛГИСКИ НАУЧНИЦИ НАВОДНО ОТКРИЛЕ КАКО ДА ГО БЛОКИРААТ ДА ЈА ЗАРАЗИ КЛЕТКАТА
МАЛИОТ ДИКТАТОР СО ГОЛЕМА ДИКТАТУРА - СЕВЕРНА КОРЕЈА ПРИЈАВИ МИЛИОН ЗАРАЗЕНИ, КИМ ЈОНГ УН НАРЕДИ РАСПОРЕДУВАЊЕ НА „МОЌНИ ВОЕНИ СИЛИ“

МАЛИОТ ДИКТАТОР СО ГОЛЕМА ДИКТАТУРА – СЕВЕРНА КОРЕЈА ПРИЈАВИ МИЛИОН ЗАРАЗЕНИ, КИМ ЈОНГ УН НАРЕДИ РАСПОРЕДУВАЊЕ НА „МОЌНИ ВОЕНИ СИЛИ“

Севернокорејскиот водач Ким Џонг-Ун ѝ нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лековите за ковид-19 во главниот град Пјонгјанг во борбата против првото потврдено…

Види повеќе МАЛИОТ ДИКТАТОР СО ГОЛЕМА ДИКТАТУРА – СЕВЕРНА КОРЕЈА ПРИЈАВИ МИЛИОН ЗАРАЗЕНИ, КИМ ЈОНГ УН НАРЕДИ РАСПОРЕДУВАЊЕ НА „МОЌНИ ВОЕНИ СИЛИ“
fauci

ФАУЧИ ПОДГОТВУВА НОВА BAKЦИНА ПРОТИВ БОЛЕСТИ ШТО ГИ ПРЕНЕСУВААТ КОМАРЦИТЕ

Според новите студии, се покажа дека вакцината против вирусот на источен коњски енцефалитис (EEEV), вирусот на западен коњски енцефалитис (VEEV) и венецуелскиот вирус на коњски…

Види повеќе ФАУЧИ ПОДГОТВУВА НОВА BAKЦИНА ПРОТИВ БОЛЕСТИ ШТО ГИ ПРЕНЕСУВААТ КОМАРЦИТЕ
marija zaharova

ЗАХАРОВА: РУСИЈА ЌЕ ОДГОВОРИ НА СИТЕ НЕЗАКОНСКИ ПОСТАПКИ НА ЗАПАДНИТЕ ЗЕМЈИ

Русија ќе одговори на сите лажни или незаконски чекори на западните земји, изјави денеска портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова. „Нема да…

Види повеќе ЗАХАРОВА: РУСИЈА ЌЕ ОДГОВОРИ НА СИТЕ НЕЗАКОНСКИ ПОСТАПКИ НА ЗАПАДНИТЕ ЗЕМЈИ
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА НА РУСИЈА: НОЌВА ПОГОДИВМЕ 12 ПОЗИЦИИ НА УКРАИНСКАТА АРМИЈА!

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА НА РУСИЈА: НОЌВА ПОГОДИВМЕ 12 ПОЗИЦИИ НА УКРАИНСКАТА АРМИЈА!

Руската армија уништи два системи С-300 во Украина. Руската армија во текот на ноќта уништи два системи С-300 и радарска позиција во регионот Суми, изјави…

Види повеќе МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА НА РУСИЈА: НОЌВА ПОГОДИВМЕ 12 ПОЗИЦИИ НА УКРАИНСКАТА АРМИЈА!
ДИРЕКТОРОТ НА ГЕРМАНСКИОТ ИНДУСТРИСКИ СОЈУЗ: „АКО РУСИЈА ПРЕСТАНЕ ДА ИСПОРАЧУВА ГАС НА ГЕРМАНИЈА - ТОА ЌЕ БИДЕ КАТАСТРОФА!“

ДИРЕКТОРОТ НА ГЕРМАНСКИОТ ИНДУСТРИСКИ СОЈУЗ: „АКО РУСИЈА ПРЕСТАНЕ ДА ИСПОРАЧУВА ГАС НА ГЕРМАНИЈА – ТОА ЌЕ БИДЕ КАТАСТРОФА!“

Последиците од прекинот на испораките на руски гас во Германија во моментов би биле катастрофални за германската економија, изјави директорот на Германскиот индустриски сојуз (БДИ),…

Види повеќе ДИРЕКТОРОТ НА ГЕРМАНСКИОТ ИНДУСТРИСКИ СОЈУЗ: „АКО РУСИЈА ПРЕСТАНЕ ДА ИСПОРАЧУВА ГАС НА ГЕРМАНИЈА – ТОА ЌЕ БИДЕ КАТАСТРОФА!“
И АВСТРИЈА КОНЕЧНО СЕ ДЕМОКРАТИЗИРАШЕ: ОД ПОНЕДЕЛНИК ВЛЕЗ ВО ДРЖАВАТА БЕЗ НИКАКВА KOBИД ПОТВРДА

И АВСТРИЈА КОНЕЧНО СЕ ДЕМОКРАТИЗИРАШЕ: ОД ПОНЕДЕЛНИК ВЛЕЗ ВО ДРЖАВАТА БЕЗ НИКАКВА KOBИД ПОТВРДА

Родната земја на Адолф Хитлер и првата која воведе задолжителна, односно присилна вaкцинација за целото свое население, се чини дека конечно реши полека да ги…

Види повеќе И АВСТРИЈА КОНЕЧНО СЕ ДЕМОКРАТИЗИРАШЕ: ОД ПОНЕДЕЛНИК ВЛЕЗ ВО ДРЖАВАТА БЕЗ НИКАКВА KOBИД ПОТВРДА