путин полови

ПУТИН ВЕЛИ ДЕКА ПОДУЧУВАЊЕТО НА МАЛИТЕ ДЕЦА ДЕКА ЛЕСНО МОЖАТ ДА ГО ПРОМЕНАТ ПОЛОТ СЕ ГРАНИЧИ СО “ЗЛОСТОРСТВО ПРОТИВ ЧОВЕШТВОТО” (ВИДЕО)

По засилената кампања на трансродовата агенда на Западот, која резултираше со издавање на првиот родово неутрален пасош во САД пред неколку дена, рускиот претседател Владимир…

Види повеќе ПУТИН ВЕЛИ ДЕКА ПОДУЧУВАЊЕТО НА МАЛИТЕ ДЕЦА ДЕКА ЛЕСНО МОЖАТ ДА ГО ПРОМЕНАТ ПОЛОТ СЕ ГРАНИЧИ СО “ЗЛОСТОРСТВО ПРОТИВ ЧОВЕШТВОТО” (ВИДЕО)
cetvrta doza na vakcinata

НИКОГАШ НЕМА ДА ПРЕСТАНЕ?! CDC (АМЕРИКАНСКИ ЦЕНТАР ЗА КОНТРОЛА НА БОЛЕСТИ) ДАДЕ ЗЕЛЕНО СВЕТЛО ЗА ЧЕТВРТА ДОЗА ОД ВАКЦИНАТА!

CDC ја одобри четвртата доза на вакцината против Ковид 19 за возрасни со компомитиран имунолошки систем. Ова носи уште една доза на загриженост поради слабеење…

Види повеќе НИКОГАШ НЕМА ДА ПРЕСТАНЕ?! CDC (АМЕРИКАНСКИ ЦЕНТАР ЗА КОНТРОЛА НА БОЛЕСТИ) ДАДЕ ЗЕЛЕНО СВЕТЛО ЗА ЧЕТВРТА ДОЗА ОД ВАКЦИНАТА!
шпанија уставен суд вонредна состојба

КАКОВ ПРЕСВРТ! СУДОТ ВО ШПАНИЈА ЈА ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ЗА ПРОТИВУСТАВНА! ДРЖАВАТА ЌЕ ИМ ГИ ВРАЌА ПАРИТЕ НА КАЗНЕТИТЕ ГРАЃАНИ!

Централната власт нелегално ги преземала моќите од локалните авторитети, според одлуката на шпанскиот Уставен Суд. Уставниот Суд на Шпанија во средата одлучи дека дека втората…

Види повеќе КАКОВ ПРЕСВРТ! СУДОТ ВО ШПАНИЈА ЈА ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ЗА ПРОТИВУСТАВНА! ДРЖАВАТА ЌЕ ИМ ГИ ВРАЌА ПАРИТЕ НА КАЗНЕТИТЕ ГРАЃАНИ!
richard fleming

ДОКТОР ЈА ТЕСТИРАЛ ФАЈЗЕРОВАТА BAKЦИНA ПРОТИВ KOBИД 19 НА ПРИМЕРОЦИ ОД ЧОВЕЧКА КРВ! ОНА ШТО ГО ОТКРИЛ Е ПОЛОШО ОД НАЈЛОШАТА НОЌНА МОРА (ВИДЕО)

Пронаоѓачот и почитуваниот доктор на медицина Ричард Флеминг, објавил 32 минутна детална презентација во која го претставува неговото шокантно откритие. При крајот на 2020 година,…

Види повеќе ДОКТОР ЈА ТЕСТИРАЛ ФАЈЗЕРОВАТА BAKЦИНA ПРОТИВ KOBИД 19 НА ПРИМЕРОЦИ ОД ЧОВЕЧКА КРВ! ОНА ШТО ГО ОТКРИЛ Е ПОЛОШО ОД НАЈЛОШАТА НОЌНА МОРА (ВИДЕО)
сзо пасош

И СЕГА ШТО?! САМАТА СЗО ВЕЛИ ДЕКА НЕ ТРЕБА ДА СЕ БАРА ДОКАЗ ЗА BAKЦИНАЦИЈA ЗА ПАТУВАЊЕ ВО СТРАНСТВО!

На деветтиот состанок на Комитетот за итни случаи на Светската Здравствена Организација во однос на корона вирусот, одржан на 22 октомври, донесе 10 препораки до…

Види повеќе И СЕГА ШТО?! САМАТА СЗО ВЕЛИ ДЕКА НЕ ТРЕБА ДА СЕ БАРА ДОКАЗ ЗА BAKЦИНАЦИЈA ЗА ПАТУВАЊЕ ВО СТРАНСТВО!
кери херт

МАЈКА (49) ОСТАНАЛА ВО ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА ПО BAКЦИНИРAЊEТO ЗА KOВИД-19! ДОБИЛА ЗГРУТЧУВАЊЕ НА КРВТА И МОЗОЧЕН УДАР! (ФОТО)

Кери Херт од Киветон, Англија, морала да оди на итно спасоносно лечење по јавувањето на тромб во мозокот и тоа една недела по вакцинацијата. Оваа…

Види повеќе МАЈКА (49) ОСТАНАЛА ВО ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА ПО BAКЦИНИРAЊEТO ЗА KOВИД-19! ДОБИЛА ЗГРУТЧУВАЊЕ НА КРВТА И МОЗОЧЕН УДАР! (ФОТО)
намибија спутник

ОТКРИЕНА ВРСКА СО ХИВ?! НАМИБИЈА ЈА ЗАБРАНУВА УПОТРЕБАТА НА ОВАА ВАКЦИНА ЗА КОВИД-19!

Намибија ја суспендира употребата на руската вакцина за ковид-19, Спутник В, соопшти нивното министерство за здравство во саботата, само неколку дена по искажаната загриженост од…

Види повеќе ОТКРИЕНА ВРСКА СО ХИВ?! НАМИБИЈА ЈА ЗАБРАНУВА УПОТРЕБАТА НА ОВАА ВАКЦИНА ЗА КОВИД-19!
de santis

КАКОВ ЦАР! ГУВЕРНЕРОТ НА ФЛОРИДА ДеСАНТИС ЌЕ ПОНУДИ 5000 ДОЛАРИ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА СЕКОЈ ПОЛИЦАЕЦ КОЈ ЈА ИЗГУБИЛ РАБОТАТА ПОРАДИ НЕПРИФАЌАЊЕ НА ВАКЦИНАТА ВО ЦЕЛА АМЕРИКА

Државите под контрола на републиканците се повеќе се трудат да ги регрутираат службениците кои ја изгубиле работата поради неприфаќање на донесените одлуки кои се однесуваат…

Види повеќе КАКОВ ЦАР! ГУВЕРНЕРОТ НА ФЛОРИДА ДеСАНТИС ЌЕ ПОНУДИ 5000 ДОЛАРИ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА СЕКОЈ ПОЛИЦАЕЦ КОЈ ЈА ИЗГУБИЛ РАБОТАТА ПОРАДИ НЕПРИФАЌАЊЕ НА ВАКЦИНАТА ВО ЦЕЛА АМЕРИКА
фудбалери срцев удар застој

БРОЈОТ НА СРЦЕВИ УДАРИ И ИЗНЕНАДНА СМРТ ПОМЕЃУ ФУДБАЛЕРИТЕ ВО ПОСЛЕДНИТЕ ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ Е ЗГОЛЕМЕН ЗА НАД 6400%?!

Ви пренесуваме листа, и тоа од најпознатите “мејнстрим” медиуми, со 30 случаи на фудбалери, тренери и судии кои во последните четири месеци престанаа да играат,…

Види повеќе БРОЈОТ НА СРЦЕВИ УДАРИ И ИЗНЕНАДНА СМРТ ПОМЕЃУ ФУДБАЛЕРИТЕ ВО ПОСЛЕДНИТЕ ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ Е ЗГОЛЕМЕН ЗА НАД 6400%?!
швајцарија берн протест

ШВАЈЦАРИЈА НА НОЗЕ ПРОТИВ К* ВИД СЕРТИФИКАТИТЕ! ДАЛИ БАНКАРИТЕ СЕ БЕЗБЕДНИ?! (ВИДЕО)

Една од најбогатите држави во Европа и во светот, Швајцарија, деновиве е разнишана од масовни протести на кои учествуваат десетици илјади луѓе. Последниот од нив…

Види повеќе ШВАЈЦАРИЈА НА НОЗЕ ПРОТИВ К* ВИД СЕРТИФИКАТИТЕ! ДАЛИ БАНКАРИТЕ СЕ БЕЗБЕДНИ?! (ВИДЕО)