sledenje na lokacija bez soglasnost

ИНСТАГРАМ И ФЕЈСБУК ГИ СЛЕДАТ НАВИКИТЕ НА КОРИСНИЦИТЕ БЕЗ НИВНА СОГЛАСНОСТ

Кога посетувате веб-локација што сте ја виделе на Facebook и Instagram, веројатно сте забележале дека не сте пренасочени на прелистувачот по ваш избор, туку на…

Види повеќе ИНСТАГРАМ И ФЕЈСБУК ГИ СЛЕДАТ НАВИКИТЕ НА КОРИСНИЦИТЕ БЕЗ НИВНА СОГЛАСНОСТ
ЕКСПЕРТ ЗА ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ВЕЛИ ДЕКА РОДИТЕЛИТЕ ЌЕ ИЗБИРААТ „ДИГИТАЛНИ БЕБИЊА“ ВО МЕТАВЕРЗУМОТ ВО РОК ОД 50 ГОДИНИ

ЕКСПЕРТ ЗА ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ВЕЛИ ДЕКА РОДИТЕЛИТЕ ЌЕ ИЗБИРААТ „ДИГИТАЛНИ БЕБИЊА“ ВО МЕТАВЕРЗУМОТ ВО РОК ОД 50 ГОДИНИ

Експерт за вештачка интелигенција вели дека во рок од 50 години, родителите ќе претпочитаат да имаат „дигитално потомство“ кое постои само во метаверзумот поради загриженоста…

Види повеќе ЕКСПЕРТ ЗА ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ВЕЛИ ДЕКА РОДИТЕЛИТЕ ЌЕ ИЗБИРААТ „ДИГИТАЛНИ БЕБИЊА“ ВО МЕТАВЕРЗУМОТ ВО РОК ОД 50 ГОДИНИ
ЗАМИСЛЕТЕ ГО ВО ВАШЕТО ТЕЛО! МИКРОРОБОТ СО ОБЛИК НА РАК КОЈ СКОКА, СЕ СОБИРА И СЕ ДВИЖИ, А ГОЛЕМ Е САМО ПОЛОВИНА МИЛИМЕТАР

ЗАМИСЛЕТЕ ГО ВО ВАШЕТО ТЕЛО! МИКРОРОБОТ СО ОБЛИК НА РАК КОЈ СКОКА, СЕ СОБИРА И СЕ ДВИЖИ, А ГОЛЕМ Е САМО ПОЛОВИНА МИЛИМЕТАР

Група инженери од Универзитетот Нортвестерн го развиле најмалиот робот со далечинско управување што може да оди. Роботот со облик на рак е широк само половина…

Види повеќе ЗАМИСЛЕТЕ ГО ВО ВАШЕТО ТЕЛО! МИКРОРОБОТ СО ОБЛИК НА РАК КОЈ СКОКА, СЕ СОБИРА И СЕ ДВИЖИ, А ГОЛЕМ Е САМО ПОЛОВИНА МИЛИМЕТАР
ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДА ПРВАТА СЛИКА ОД ЦРНА ДУПКА ВО НАШАТА ГАЛАКСИЈА (ФОТО)

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДА ПРВАТА СЛИКА ОД ЦРНА ДУПКА ВО НАШАТА ГАЛАКСИЈА (ФОТО)

Огромната црна дупка што живее во центарот на нашата галаксија, позната како „Sagittarius A*“ – Стрелец А*, црната дупка е поголема четири милиони пати од…

Види повеќе ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДА ПРВАТА СЛИКА ОД ЦРНА ДУПКА ВО НАШАТА ГАЛАКСИЈА (ФОТО)

СМРТОНОСЕН ЕКСПЕРИМЕНТ: ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА СОЗДАЛА ПОВЕЌЕ ОД 40.000 ХЕМИСКИ ОРУЖЈА ЗА ПОМАЛКУ ОД 6 ЧАСА

На вештачката интелигенција за развој на лекови и беа потребни само шест часа за да дојде до 40.000 потенцијално смртоносни хемиски оружја, покажа новото истражување.…

Види повеќе СМРТОНОСЕН ЕКСПЕРИМЕНТ: ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА СОЗДАЛА ПОВЕЌЕ ОД 40.000 ХЕМИСКИ ОРУЖЈА ЗА ПОМАЛКУ ОД 6 ЧАСА
ДО КАДЕ ОДИ РУСОФОБИЈАТА?! ГУГЛ ТРАНСЛЕЈТ ФРАЗАТА „ДРАГИ РУСИ“ ЈА ЗАМЕНУВА СО „МРТВИ РУСИ“

ДО КАДЕ ОДИ РУСОФОБИЈАТА?! ГУГЛ ТРАНСЛЕЈТ ФРАЗАТА „ДРАГИ РУСИ“ ЈА ЗАМЕНУВА СО „МРТВИ РУСИ“

Услугата Google Translate неодамна почна да ја нуди фразата „мртви Руси“ (“dead Russians”) како замена при преводот на фразата „драги Руси“ (“dear Russians”) од англиски.…

Види повеќе ДО КАДЕ ОДИ РУСОФОБИЈАТА?! ГУГЛ ТРАНСЛЕЈТ ФРАЗАТА „ДРАГИ РУСИ“ ЈА ЗАМЕНУВА СО „МРТВИ РУСИ“
ВО НАЈГОЛЕМАТА КРАЖБА НА КРИПТОВАЛУТИ ВО ИСТОРИЈАТА ИСЧЕЗНАА 615 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ВО НАЈГОЛЕМАТА КРАЖБА НА КРИПТОВАЛУТИ ВО ИСТОРИЈАТА ИСЧЕЗНАА 615 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Блокчеин компанијата Ronin вчера објави дека хакери од системот им извлекле 615 милиони долари вредни криптовалути. Тоа е воедно и најголемата кражба на криптовалути во…

Види повеќе ВО НАЈГОЛЕМАТА КРАЖБА НА КРИПТОВАЛУТИ ВО ИСТОРИЈАТА ИСЧЕЗНАА 615 МИЛИОНИ ДОЛАРИ
tviter proruski smetki

ЦЕНЗУРА: ТВИТЕР ГИ БРИШЕ ПРОРУСКИТЕ СМЕТКИ СО СЕДИШТЕ ВО ИНДИЈА

Твитер призна дека ги избришал сметките кои очигледно се во Индија и кои ги смета за сомнителни поради поддршката за специјалната операција во Украина и…

Види повеќе ЦЕНЗУРА: ТВИТЕР ГИ БРИШЕ ПРОРУСКИТЕ СМЕТКИ СО СЕДИШТЕ ВО ИНДИЈА
ДАЛИ И ВИЕ МЕСЕЦОВ ЗАБЕЛЕЖУВАТЕ ЗГОЛЕМЕН ЕЛЕКТРИЦИТЕТ? ЕВЕ ЗОШТО

ДАЛИ И ВИЕ МЕСЕЦОВ ЗАБЕЛЕЖУВАТЕ ЗГОЛЕМЕН ЕЛЕКТРИЦИТЕТ? ЕВЕ ЗОШТО

Се сеќавате ли кога како мали триевме балони од главата и трчавме низ дома со накострешена коса како Ајнштајн? Тогаш тоа беше многу интересно, но…

Види повеќе ДАЛИ И ВИЕ МЕСЕЦОВ ЗАБЕЛЕЖУВАТЕ ЗГОЛЕМЕН ЕЛЕКТРИЦИТЕТ? ЕВЕ ЗОШТО
РУСКИТЕ ВЛАСТИ ПРОМОВИРААТ АПЛИКАЦИЈА КОЈА СЕГА ТАМУ ИМА ПОВЕЌЕ КОРИСНИЦИ ОД ВАТСАП

РУСКИТЕ ВЛАСТИ ПРОМОВИРААТ АПЛИКАЦИЈА КОЈА СЕГА ТАМУ ИМА ПОВЕЌЕ КОРИСНИЦИ ОД ВАТСАП

Телеграм во Русија го надмина Ватсап по број на корисници и стана најпопуларната платформа за инстант комуникација, објави денеска руската телекомуникациска компанија Мегафон. Сопственикот на…

Види повеќе РУСКИТЕ ВЛАСТИ ПРОМОВИРААТ АПЛИКАЦИЈА КОЈА СЕГА ТАМУ ИМА ПОВЕЌЕ КОРИСНИЦИ ОД ВАТСАП