entoni fauci

ЧЕТИРИ ПАТИ BAKЦИНИРАНИОТ ФАУЧИ ПОЗИТИВЕН НА KOPOHA ВИРУCOT

Д-р Ентони Фаучи, главниот промотор на кoрона хистеријата и вaкцинацијата за KOBИД 19 е позитивен на новото тестирање за СAPС-КoВ-2.

Фаучи, кој е четири пати вaкциниран за KOBИД 19, има благи симптоми, се вели во денешното соопштение на Националниот институт за алергии и заразни болести (НИАИД).

„Др. Фаучи ќе биде изолиран и ќе продолжи да работи од дома“, се вели во соопштението.

Покрај тоа што е директор на NIAID, кој е оддел на Националниот институт за здравство, Фаучи е и главен медицински советник на Бајден.

НИАИД во соопштението рече дека Фаучи ќе ги следи упатствата за KOBИД-19 издадени од ЦДЦ и медицинските совети на неговиот лекар и ќе се врати во НИХ кога тестот ќе биде негативен.

Дали вaкцините делуваат?

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!