парма италија марш

ДА СЕ НАЕЖИШ: ВО ПАРМА, ИТАЛИЈА, РОДНИНИТЕ НА ЖРТВИТЕ ОД BAKЦИHИTE ИЗЛЕГОА НА УЛИЦИТЕ СО ФОТОГРАФИИ ОД БЛИСКИТЕ КОИ ПОЧИНАА КАКО ПОСЛЕДИЦА ОД BAKЦИHAЦИJATA! (ВИДЕО)

Некогаш дополнителен коментар навистина не е потребен, некогаш молкот кажува сѐ…

Роднините, пријателите, родителите и децата, во молк, со фотографии во рацете, рамо до рамо маршираа низ италијанскиот град Парма, оддавајќи им почест на блиските кои починаа како последица од вакцинацијата.

Можеби ова вознемирувачко видео ќе ги разбуди заспаните, можеби ќе ги освести оние кои заговараат присилен медицински третман, можеби ова видео ќе го промени текот на оваа пандемија…

Следете ја нашата Фејсбук страна и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrtcom/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!