bil gejts

ДАЛИ БИЛ ГЕЈТС ЛАЖНО СЕ ЗАРАЗИ ЗА ДА ГО ИЗЈАВИ ОВА? НЕКОИ ТВРДЕЊА ЗА МЕНЕ СЕ ЛУДИ, KOPOНАТА Е МОЈ ЛИЧЕН НЕПРИЈАТЕЛ

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, главен финансиер на СЗО и сопственик на акции во неколку фармацевтски компании, рече дека го гледа кoронавируcот како личен непријател и дека некои земји биле себични кога станува збор за дистрибуција на вaкцини.

„Се ќе беше полесно доколку споделивме знаење и си помагавме, но имаше поголеми поделби отколку што очекував. Тоа е човечка природа. Пандемиите го откриваат најдоброто и најлошото кај луѓето. Некои поединци и земји сметаа дека имаат право први да се вaкцинираат. „Во развиените земји ги вaкцинираме младите и децата, додека постарите Африканци и Латиноамериканците не се вaкцинираат“, истакна милијардерот.

Гејтс тврди дека поминал часови проучувајќи го кoронавируcот, но дека светот не бил подготвен да се соочи со овој непријател.

„Неколку генерации минуваат низ настани кои предизвикуваат загуби од милијарди долари и десетици милиони смртни случаи. Ниту еден земјотрес или пожар не предизвика толкава штета. Сепак, бевме поподготвени да се справиме со земјотреси и пожари. „Секоја година трошиме милијарди за одбрана, а речиси ништо за заштита од пандемии“, рече Гејтс.

Како некој што се залага за вaкцинација, често бил мета на критики, но како што вели – сите тврдења за него се налудничави.

„Зачудувачки е тоа што ве етикетираат како некој што игра злобна улога во оваа пандемија. Факт е дека работам во светот на вaкцините и имам многу пари. Но, идејата дека сакам да ги контролирам човечките тела е луда“, заклучил основачот на Мајкрософт.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!