ДАЛИ РУСИТЕ ЗА ПРВПАТ УПОТРЕБИЈА ДОСЕГА НЕВИДЕНО ЛАСЕРСКО ОРУЖЈЕ ОД НАУЧНО-ФАНТАСТИЧНИТЕ ФИЛМОВИ?! (ФОТО+ВИДЕО)

ДАЛИ РУСИТЕ ЗА ПРВПАТ УПОТРЕБИЈА ДОСЕГА НЕВИДЕНО ЛАСЕРСКО ОРУЖЈЕ ОД НАУЧНО-ФАНТАСТИЧНИТЕ ФИЛМОВИ?! (ФОТО+ВИДЕО)

Неверојатни и неверојатно чудни слики ни доаѓаат од Белгород во текот на вечерта.

Имено, според некои Телеграм канали на руски јазик, се тврди дека руската армија за првпат во својата историја го ставила во функција оружјето кое како да доаѓа од научно-фантастичните филмови – Пересвет.

Ова оружје според достапните податоци има можност да ги елиминира непријателските сателити во радиус од неевројатни 1500 километри.

Дали првиот ден на официјалното анектирање на четирите украински региони во Руската Федерација ќе донесе и неверојатни изненадувања на бојното поле и конечна молскавична офанзива на руската армија?

Погледнете ги сликите и видеата во продолжение:

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!