ДАЛИ ТОА КИНА ОФИЦИЈАЛНО ГИ ОБВИНИ САД ЗА СЦЕНИРАЊЕ НА НАПАДИТЕ ОД 11 СЕПТЕМВРИ?! (ФОТО)

ДАЛИ ТОА КИНА ОФИЦИЈАЛНО ГИ ОБВИНИ САД ЗА СЦЕНИРАЊЕ НА НАПАДИТЕ ОД 11 СЕПТЕМВРИ?! (ФОТО)

Портпаролот на Кинеското МНР објави фотографија од седумте „подвизи“ на САД, со коментар: „Секој треба јасно да се спознае себеси. Така и една нација.“

На фотографијата се прикажани неколку конфликти во кои директно е вклучен Вашингтон. Тие вклучуваат бомбардирањето на Хирошима, Корејската и Виетнамската војна, инвазијата на Ирак и Авганистан, воената кампања во Пакистан и југословенскиот конфликт.

На крајот, прикажана е слика на Кулите близначки во пламен на 11 септември 2001 година, со текст: „Што всушност правам“ (алудирајќи на Америка).

Каква порака сака да прати кинеското МНР?!

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!