женева демонстранти ковчези

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО ЖЕНЕВА ДОНЕСОА КОВЧЕЗИ ОД ХАРТИЈА НА КОИ СЕ ИСПИШАНИ ИМИЊАТА НА ДЕЦАТА КОИ ПОЧИНАА ОД BAKЦИHATA ЗА KOBИД 19

Морбидни, но слики кои ја прикажуваат суровата реалност која ја живее нашето општество во изминатите две години.

Општество кое не се грижи за поединецот, општество кое ја елиминира индивидуата и посебноста на секоја личност, општество кое ја брише свеста, во името на некакво “општо добро”, “општо добро” кое се покажа како сѐ, освен како нешто добро…

Швајцарија, како и најголем дел од другите европски земји, е на пат да ги укине кoвид, односно вaкциналните cертификати.

Сепак, кампањата за масовна вaкцинација и во оваа држава зави безброј семејства во црнина, и тоа не само поради постарите луѓе со придружни заболувања, туку и поради најмалите, поради децата кои пострадаа поради алчноста на фармацевтските гиганти и нехуманоста на владејачките авторитети.

Во нивна чест, демонстрантите во Женева, донесоа ковчези на кои беа испишани имињата на сите дечиња кои починаа како последица од вaкцината за кoвид 19.

Еден од корисниците на Твитер, под сликата ќе искоментира:

“Она што се случи е криминално. Не можете да кажете ништо што ќе звучи правично за овие родители, за жал. Не сум анти-вaкcер, но во никој случај ова не беше доволно тестирано за да може да се дава на нашите најмали. Кутрите родители им веруваа на властите.”

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!