ДеСАНТИС: ГИ ОТФРЛИВМЕ „ЕЛИТИТЕ“ - ПОГРЕШИЈА ВО СÈ, КАКО И СО мPHК BAKЦИНИТЕ (ВИДЕО)

ДеСАНТИС: ГИ ОТФРЛИВМЕ „ЕЛИТИТЕ“ – ПОГРЕШИЈА ВО СÈ, КАКО И СО мPHК BAKЦИНИТЕ (ВИДЕО)

Епски говор во кој гувернерот на Флорида го оспорува корпоратизмот, раководството на Републиканската партија и неуспесите во политиката на режимот на Бајден.

Гувернерот на Флорида, Рон ДеСантис, ги предупреди медицинските авторитети во неделата за време на конференцијата во Мајами, тврдејќи дека тие „згрешиле“ за „ефикасноста“ на технологијата mRNA што се користи во вакцините против Ковид.

За време на неговото главно обраќање на Националната конференција за конзервативизам во Мајами, ДеСантис ги критикуваше бирократите за здравствена заштита за наметнување штетни стратегии за ублажување на Ковид-19, како што се заклучување и мандати за вакцинација.

Ги отфрливме елитите и бевме во право. „Тие сега се обидуваат да ја препишат историјата така што се однесуваат како да сакале децата да одат во училиште цело време“, рече ДеСантис на публиката.

Не само што не беа во право за училиштата, елитите не беа во право за заклучувањата, погрешија и за епидемиолошките модели и моделите на хоспитализација.

„Тие не беа во право за присилното маскирање“, продолжи тој.

Тие згрешија што го отфрлија постоењето на природен имунитет. Тие не беа во право за ефикасноста на вакцините со mRNA и не беа во право кога реков дека Ковид е сезонски, а го признаваат тоа сега, но не кога беше очигледно дека е така.

Само затоа што медиумите и елитите велат дека нешто треба да се направи, не значи дека тоа е вистинската работа – рече ДеСантис.

Не се плашиме да се бориме против дискредитираната владејачка класа и елита во оваа земја. Тоа го направивме за време на Ковид, но тоа го правиме повторно и повторно низ целиот свет.

Гувернерот на Флорида, Рон Де Сантис, истакна дека тој едноставно ги отфрлил задолжителните вакцини на владата, а исто така ги спречил компаниите да ги спроведуваат.

ДеСантис, исто така, ги предупреди присутните дека левицата „игра засекогаш“, па затоа е потребно силно лидерство за борба против ветровите на мејнстрим медиумите, Биг Тек (Големите Технолошки Компании) и естаблишментот во Вашингтон.

„Ова не е лесна борба, бидејќи тие имаат толку голема поддршка низ владејачките височини на општеството. Тоа бара, да, да користиме здрав разум и да, да ги разбираме проблемите и да сме во право за нив“, рече тој.

Но, се повеќе и повеќе, тоа бара од вас да го правите со покажување храброст под огнот, бидејќи ако се залагате за она што е правилно, ќе бидете нападнати од корпоративниот печат. Големата технологија може да ве цензурира. Ќе ве извалка опозицијата, (но) ако не сте расположени да ги земете стрелите, нема да направите ништо. Мора да бидеш спремен да стоиш и мораш да се бориш – заклучи тој.

Една нова студија објавена во списанието New England Journal of Medicine покажува дека не само што вакцината против Ковид базирана на mRNA технологија е неефикасна, туку и го уништува природниот имунитет.

Друга неодамнешна студија на 50 страници од истражувачите од Харвард и Џонс Хопкинс заклучи дека засилувачките мандати наметнати на младите луѓе може да предизвикаат 18 до 98 вистински сериозни несакани настани за секоја теоретски спречена хоспитализација поврзана со инфекција со ковид.

Со други зборови, mRNA вакцините за ковид се во суштина бескорисни.

Останува да се види дали Трамп ќе ги добие фактите, но гувернерот ДеСантис успеа да преземе водство во изложувањето на штетните вакцини против Ковид.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!