ДИРЕКТОРОТ НА ФAJЗEP: „АМЕРИКАНЦИТЕ СЕКОЈА ГОДИНА ЌЕ ПРИМААТ НОВИ BAKЦИHИ ЗА KOBИД 19“ (ВИДЕО)

ДИРЕКТОРОТ НА ФAJЗEP: „АМЕРИКАНЦИТЕ СЕКОЈА ГОДИНА ЌЕ ПРИМААТ НОВИ BAKЦИHИ ЗА KOBИД 19“ (ВИДЕО)

Американците ќе мора да примаат нови мPHК вaкцини за KOBИД „секоја година“, бидејќи нови варијанти продолжуваат да се појавуваат, рече извршниот директор на Фaјзер-Биoнтех, Албeрт Бурлa. А кога вели Американци, Бурлa мисли и на сите нас, немојте да мислите дека не мисли.

Запрашан во средата на MSNBC дали Американците треба да очекуваат секоја година да примаат нова вaкцина за KOBИД, Бурла рече дека е „речиси сигурен“ дека тоа ќе биде случај.

„Речиси сум сигурен во тоа. Велам „речиси сигурно“ затоа што, се разбира, регулаторите го имаат последниот збор во сето ова. Но, тоа е убавината на мPHК“, рече Бурла, додавајќи дека неговата компанија може да ја прилагоди „вaкцината“ само со промена на низата“.

„Поради оваа причина, многу сум уверен дека ќе можеме многу брзо да одговориме на секоја нова варијанта“, додаде тој.

Имено, Бурла отпеа поинаква мелодија во март кога тврдеше дека неговата фармацевтска компанија била под притисок да произведе вaкцина за KOBИД со мPHК, што тој го „довел во прашање“ бидејќи технологијата била „контраинтуитивна“ и „беше технологија што таа никогаш не испорачала ниту еден производ претходно, ниту вaкцина, ниту друг лек“.

Што е уште полошо, Бурла на годишниот состанок на Светскиот економски форум во Давос во мај се пофали дека Фaјзер работи на „биолошки чип“ во форма на капсула за следење на внатрешните процеси на поединецот за да утврди дали се примени ажурираните вaкцини.

„Замислете ја примената на тоа. Осигурителните компании знаат дека пациентите треба да земаат лекови и потоа би можеле да ги следат“, се пофали Бурла.

Забелешките на Бурла доаѓаат еден ден откако Бајден рече дека наскоро доаѓа „нова пaндемија“.

Ќе ја поминеме барем оваа година“, рече Бајден во говорот. „Ни требаат повеќе пари. Но, на крајот на краиштата, не ни требаат само повеќе пари за вaкцини за деца; Ни требаат повеќе пари за да планираме друга пaндемија“.

„Доаѓа уште една пaндемија. Мораме да размислуваме однапред“, додаде Бајден, а извести Коловрт.

Фaјзер очекува 32 милијарди долари профит во 2022 година од своите експериментални вaкцини бидејќи FDА и СDC одобриле вaкцини за деца под 5 години според Одобрувањето за итна употреба.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!