albert burla pozitiven

4 ПАТИ БОЦНАТИОТ ДИРЕКТОР НА ФAJЗЕР АЛБЕРТ БУРЛА ПОЗИТИВЕН НА ВИРУСОТ – МИНАТАТА ГОДИНА СЕ ФАЛЕШЕ ДЕКА BAKЦИНИТЕ СЕ 100% ЕФИКАСНИ

Извршниот директор на Фaјзер, Алберт Бурла, штотуку ја претстави најлошата реклама за неговиот производ. Позитивен е на корона по примената 4-та доза од вaкцината. Тој е уверен дека брзо ќе закрепне, се вели во соопштението.

Извршниот директор на Фaјзер, Алберт Бурла, денеска објави дека е позитивен на тестот за кoвид-19, пренесува Ројтерс.

Бурла прими четири дози од вакцината за Кoвид развиена од Фaјзер и нејзиниот германски партнер.

Минатата година, тој даде изјава дека за време на клиничкото испитување во фаза 3, вaкцината се покажала 100% ефикасна во спречувањето на инфекцијата Кoвид-19.

albert bourla

Неколку американски јавни личности беа позитивни на кoронавирусот во последните неколку месеци, вклучително и американскиот претседател Џо Бајден и неговиот главен медицински советник, д-р Ентони Фаучи, потсетува Ројтерс.

Бајден помина повеќе од две недели изолиран во Белата куќа откако во два наврати беше позитивен на тестот за кoвид-19.

А да му ставите етикета за ширење на лажни вести?! „Факт-чекинг“ ПЛАТЕНИЦИ, се слушаме?

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!