ДУШМАНОТ НА СЛОБОДНИОТ СВЕТ - ПРЕМИЕРКАТА НА НОВ ЗЕЛАНД Е ПОЗИТИВНА НА KOBИД 19

ДУШМАНОТ НА СЛОБОДНИОТ СВЕТ – ПРЕМИЕРКАТА НА НОВ ЗЕЛАНД Е ПОЗИТИВНА НА KOBИД 19

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн е позитивна на Кoвид-19, со умерени симптоми и ќе биде во изолација дома седум дена, соопштија од нејзиниот кабинет.

Нов Зеланд воведе еден од најрестриктивните пристапи во светот за управување со епидемијата на Ковид-19 од нејзиниот почеток во 2020 година, а бројот на смртни случаи од болеста, 892, останува меѓу најниските во развиените земји.

Премиерката Ардерн не бираше средства да им го загорчи животот на невакцинираните Новозеланѓани, а притоа смеејќи се известуваше за нивно насилно водење во т.н. ковид логори.

Сепак, бидејќи ограничувањата се олеснија во март и со „растот“ на oмикрон, позитивниот случај на Ардерн е меѓу повеќе од 50.000 регистрирани во текот на изминатата недела.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!