(ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) СО РАЦЕТЕ ВО ВОЗДУХ, ДЕЛ НА НОСИЛКИ - СЕ ПРЕДАВААТ БОРЦИТЕ НА АЗОВ

(ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) СО РАЦЕТЕ ВО ВОЗДУХ, ДЕЛ НА НОСИЛКИ – СЕ ПРЕДАВААТ БОРЦИТЕ НА АЗОВ

Русија постигна договор со опколените украински војници за евакуација на ранетите во фабриката за челик Азовстал, соопшти денеска руското Министерство за одбрана.

Во видеото кое го објави руското Министерство за одбрана, можеме да забележиме видливи последици на телата на борците на Украина, кои буквално едвај одат и се изнемоштени – па дури некој и се изнесени на носилки од фабриката за челик.

Најмалку 3.668 луѓе се убиени, а 3.896 се ранети во Украина откако Русија ја започна војната на 24 февруари. Се стравува дека вистинскиот биланс е многу поголем. Над 6,2 милиони жители на Украина побегнаа во други земји, а околу 7,7 милиони се внатрешно раселени.

Инаку, западните медиуми избегнуваат да го употребуваат зборот „предавање“, како и фактот дека тие се сега руски заробеници однесени на руска територија, па наместо тоа известуваат дека украинските војници од Азовстал „ја завршиле својата борбена мисија“.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!