ЕКСПЕРТ ЗА ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ВЕЛИ ДЕКА РОДИТЕЛИТЕ ЌЕ ИЗБИРААТ „ДИГИТАЛНИ БЕБИЊА“ ВО МЕТАВЕРЗУМОТ ВО РОК ОД 50 ГОДИНИ

ЕКСПЕРТ ЗА ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ВЕЛИ ДЕКА РОДИТЕЛИТЕ ЌЕ ИЗБИРААТ „ДИГИТАЛНИ БЕБИЊА“ ВО МЕТАВЕРЗУМОТ ВО РОК ОД 50 ГОДИНИ

Експерт за вештачка интелигенција вели дека во рок од 50 години, родителите ќе претпочитаат да имаат „дигитално потомство“ кое постои само во метаверзумот поради загриженоста за животната средина и пренаселеноста.

Прогнозата ја направи Катриона Кембел, која беше опишана како „една од водечките британски авторитети за вештачка интелигенција“.

Според Кембел, родителите ќе одлучат да имаат дигитални бебиња, ажурирана верзија на јапонските дигитални играчки Tamagotchi – домашни миленици, од истите причини поради кои веќе избираат да немаат вистински бебиња, имено, „грижи околу животната средина, пренаселеност, зголемени трошоци за грижа за децата“.

„Кембел предвидува дека тие ќе бидат вообичаени и прифатени во општеството во рок од половина век“, пишува нео-либералниот „Гардијан“.

Експертот за вештачка интелигенција вели дека бебињата во сајбер-просторот на крајот нема да се разликуваат од вистинските и дека ако родителите се уморат да го имаат, едноставно можат да ги откажат како што би ја откажале месечната претплата на Нетфликс.

„Кембел вели дека виртуелните деца ќе личат на вас, а вие ќе можете да си играте со нив и да ги гушкате. „Тие ќе можат да симулираат емоционални реакции, како и говор, кој ќе се движи од „гугу гага“ до разговор, како што растат“, пишува весникот.

Во написот се вели дека загриженоста е што дигиталните бебиња би биле само „морничави дистописки кукли“ кои можат да се вклучуваат и исклучуваат и дека се „старомодни“.

„Размислете за придобивките: минимални трошоци и влијание врз животната средина. И помалку грижи“, се додава.

Како и секогаш, ова е само уште една антинатална пропаганда, главно насочена кон белите западни земји, кои веќе бележат голем пад на наталитетот.

Постои цела индустрија за социјално инженерство заснована на убедување на Западњаците да немаат деца.

Како што истакнавме претходно, во 2020 година, Си-Ен-Ен го одбележа викендот на Денот на вљубените со промовирање на „придобивките да се биде сингл“, иако стапката на наталитет низ Америка и Европа продолжува да опаѓа.

Американската стапка на фертилитет моментално е 1,8 раѓања по жена.

Од 2007 до 2011 година, стапката на фертилитет во САД падна за 9% за само 4 години.

Во 2016 година, стапката на фертилитет во САД падна на 59,8 раѓања на 1.000 жени, што е најниска стапка од почетокот на евиденцијата.

Стравувањата од „пренаселеност“ се исто така измислен мит, имајќи предвид дека токму намалувањето на населението е поверојатно да биде поголем проблем за 50 години.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!