zadolzitelni maski

”ЕКСПЕРТИТЕ” ВО СРБИЈА БАРААТ ОД ЛУЃЕТО ДА НОСАТ МАСКИ НА 40 СТЕПЕНИ: „НАРОДОТ Е НЕОДГОВОРЕН И НЕ РАЗМИСЛУВА НА ВИРУCОТ“

Зошто покрај неподносливите горештини да не ставите и маска на лицето, велат медицинските „експерти“ од соседна Србија кои секојдневно се рекламираат и шират хистерија. Велат дека сме станале неодговорни и дека се однесуваме како вирусот никогаш да не постоел.

Сега, во најновата епизода на корона хистерија, релевантната д-р Александра Кнежевиќ од Институтот за микробиологија и имунологија се обиде да се промовира, а во изјава за медиумите се обиде да го прекори овој „неодговорен“ народ.

„Потребно е граѓаните повторно да почнат да носат маски и да се заштитат. Во јавниот превоз мора да се носат маски кога има гужва, како и на сите настани каде има голем број луѓе. Во жештините сите избегнуваат да носат маска, но мора да разберат дека тоа ќе ги спаси од вирусот. Атмосферата во нашето општество е премногу опуштена, никој веќе не размислува за корона, не носат маски ниту во аптеки, здравствени домови, дури ни во болници не ја почитуваат оваа мерка, што е недозволиво“, нагласи д-р Кнежевиќ.

Кнежевиќ се обиде да ја следи докторката која дава медицински совети на социјалните мрежи, д-р Славица Плавшиќ, која неодамна изјави дека следниот бран ќе се случи за една недела.

Неопходно е да се врати задолжителното носење маски во затворен простор“, изјави д-р Плавшиќ.

На сличен став се и нашите „експерти“, д-р Стојанов и д-р Андоновски…

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!