ЕВЕ ЈА КИНА! ЗАКЛУЧУВАЊЕТО НА ЦЕЛ ШАНГАЈ ПОРАДИ САМО НЕКОЛКУ КОВИД СЛУЧАИ ГИ ОСТАВИ ГРАЃАНИТЕ БЕЗ ХРАНА И ЛЕКОВИ (ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СЦЕНИ)

ЕВЕ ЈА КИНА! ЗАКЛУЧУВАЊЕТО НА ЦЕЛ ШАНГАЈ ПОРАДИ САМО НЕКОЛКУ KOBИД СЛУЧАИ ГИ ОСТАВИ ГРАЃАНИТЕ БЕЗ ХРАНА И ЛЕКОВИ (ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СЦЕНИ)

Драконските и нехумани мерки и следењеето на мантрата „нула-кoвид“ на кинеските власти во Шангај ги остави граѓаните на овој 25 милионски град без основни намирници, односно храна и лекови.

Ужасот кој го предизвикаа властите поради само неколку случаи на кoвид 19 ќе биде прекинат дури по уште една доза масовно тестирање на целото население во најнаселениот град во Кина.

Ако ова е системот и државата која се стреми и кои сакаме да го променат „западниот“, тогаш сме во поголеми проблеми отколку што воопшто сме свесни за тоа…

Страотните видеа односно сцени во Шангај можете да ги погледнете во продолжение:

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!