ЕВРОПА ВО 2022 - ИЗБОЦКАНА ОД „BAKЦИHИ“, САНКЦИИ, РУСОФОБИЈА И НЕО-НАЦИЗАМ

ЕВРОПА ВО 2022 – ИЗБОЦКАНА ОД „BAKЦИHИ“, САНКЦИИ, РУСОФОБИЈА И НЕО-НАЦИЗАМ

Министерството за надворешни работи на Русија му одговори на францускиот претседател Макрон, кој беше навреден од карикатурата на Твитер на руската амбасада во Париз.

Објавената карикатура, инаку, ја исмева „европската солидарност“ и односот меѓу Европа и САД.

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова одговори на негодувањето на францускиот претседател, кој ја нарече карикатурата неприфатлива:

„Француските претседатели и француското Министерство за надворешни работи нас не научија дека секоја карикатура е нормална. Дури и оние монструозните, како во „Шарли Ебдо“. Решивме да ги послушаме нивните совети и да употребиме сатира, која тие ја сметаат за манифестација на слободата на говорот“, рече Захарова.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!