kralica elizabet

ФАНОВИТЕ НА ВЧЕРАШНИОТ УФЦ ВО ЛАС ВЕГАС ЈА ИСВИРКАА ПОКОЈНАТА КРАЛИЦА ЕЛИЗАБЕТА

Почитта на покојната кралица Елизабета Втора на големиот екран во Лас Вегас беше проследена со гласни свирежи од обожавателите кои присуствуваа на UFC 279 во саботата навечер.

Обединетото Кралство и дел од светот се во жалост по смртта на кралицата, но реалноста е дека никој на глобално ниво не се грижи ниту жали за кралица која владеела 70 години и која не придонела за ништо добро.

Во Америка, поточно во Лас Вегас, нејзиното прикажување предизвика бес кај многубројната публика која го исвирка приказот на кралицата и нејзините датуми на раѓање и смрт.

Се чини дека Американците не ја заборавиле борбата за независност и влијанието на британската круна врз нивните животи и низ историјата и преку врската помеѓу Белата куќа и Лондон денес.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!