ukrainski nacisti

ФАТЕНИ НА КАМЕРА! ПРИПАДНИЦИ НА СЛУЖБИТЕ ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА УКРАИНА НОСАТ НАЦИСТИЧКИ СИМБОЛИ НА ГРБОТ (ВИДЕО)

И покрај пропагандата на западните медиуми кои ги претставуваат Украинците како големи жртви на руската агресија, вистината не може така лесно да се заобиколи.

Без разлика што мејнстрим медиумите, па дури и оние во Македонија преку нивните текстови ја претставуваат украинската армија како мирољубива, прогресивна армија која има за цел да сади цвеќиња во источна Украина и преку пошироки дезинформации, велејќи дека тврдењата дека украинските војници се претежно неонацисти се лажни, камерите успеваат да ја снимат вистинската вистина.

На видеото од украинска Бороѓанка очигледно се гледа како член на СБУ отворено носи фластер на нацистичка СС на својата униформа.

https://t.me/rtnews/23430?embed=1

Посебен додаток на грбот на членовите на SBU е „SS Galizien“, единица која соработувала со Третиот Рајх во Украина за време на Втората светска војна.

Што мислите? Садат цвеќиња?

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!