(ФОТО) ЦЕЛА ЕКС-ЈУГОСЛАВИЈА НАВИВА ЗА МАКЕДОНИЈА: „КРИСТИЈАНО, ДРУГ ПАТ ЌЕ ОДИШ НА СВЕТСКО“

(ФОТО) ЦЕЛА ЕКС-ЈУГОСЛАВИЈА НАВИВА ЗА МАКЕДОНИЈА: „КРИСТИЈАНО, ДРУГ ПАТ ЌЕ ОДИШ НА СВЕТСКО“

На Фејсбук страницата „Историја на екс-ју фудбалот“ која има околу 100-тина илјади следачи од просторите на цела Југославија осамна кратка песна со која се посакува успех на македонските репрезентативци кои вечерва играат натпревар за историја.

Имено вечерва со почеток во 20:45 Македонија ќе се соочи со репрезентацијата на Португалија на стадионот во Порто со цел да обезбеди пласман за прв пат во историјата на Светското првенство во фудбал.

Погледнете ја поемата изворно бидејќи секој превод би ја изгубил смислата.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!