андреас ноак

ГЕРМАНСКИ ДОКТОР КОЈ ЗБОРУВАШЕ ДЕКА BAKЦИHИTE СОДРЖАТ ГPAФEH OKCИД, НАЈПРВИН Е БРУТАЛНО УАПCEH ВО ЖИВО ПРЕД КАМЕРИ, А СЕГА И УБИEH! (ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ВИДЕА)

Д-р Андреас Ноак (Andreas Noack) беше германски научник чиј докторат бил на темата грaфeн oксид/грaфeн хидрoксид, а исто така се занимавал со развој на производи на база на активен јaглен/грaфeн, во една голема корпорација.

Откако уште минатата година започнува да открива што всушност се наоѓа во вaкцините (грaфен хидрoксид), започнува прогонот кон него од страна на власта и од страна на некои “непознати” структури.

Најпрвин, на 18 ноември минатата година, за време на негова презентација која е пренесувана во живо, во неговиот дом упаѓаат полициски специјалци и брутално го апсат (според непотврдените достапни информации, поради “ширење на лажни вести”).

Сето тоа е документирано на следното видео:

Сепак, овој храбар пред сѐ човек, а потоа и доктор и научник, продолжува да го дели она што го знае околу графен оксидот во вакцините.

Така, пред само неколку дена, на 23 ноември го објавува видеото, во кое многу јасно зборува дека графенот во крвта делува слично како жилет, вид на мал, неразградлив нано-жилет кој вбризган преку вакцината доведува до згрутчувања на крвта и оштетување на срцето, а особено е активен при интензивирање на крвотокот, односно забрзана циркулација. Токму поради тоа сме сведоци на огромен број на проблеми со срцето, но и смртни случаи кај спортистите и тоа за време на натпреварите, во моментите кога циркулацијата се забрзува.

Целосната презентација можете да ја видите на следното видео:

Неговото предавање со превод на српски јазик:

Подоцна истата вечер, тој е брутално нападнат и убиен!

Тоа го потврдува, 4 дена подоцна, неговата бремена партнерка, која плачејќи вели дека тој не се плашел да умре, иако знаел дека оние информации што ги дели со јавноста, она што го прави е опасно, но знаел и дека тоа е правилно, правилно е да го предупреди светот. Додава дека нападот бил подмолен и неочекуван и апелира и моли сите да продолжат заедно да се борат за вистината.

“Сабота е, 27 ноември 2021, во вторникот (23 ноември) е објавено видеото за графен хидроксид. Тоа видео удри како вистинска бомба.

Истовремено, Андреас имаше состанок на Zoom со едно лице, а јас снимав и ги следев коментарите. Состанокот траеше околу 2 часа.

… Малку подоцна, Андреас беше брутално нападнат. Нападот беше неверојатно подмолен и неочекуван. Ја имам таа ужасна задача да ви кажам дека, за жал, Андреас не го преживеа нападот!

… Андреас е во мене и јас сум дел од него. Ние сме едно. Сите информации се јавни. Знаеме сѐ што треба да се знае. Сакам и сите вие да знаете. Сега е време за акција! Сега е време да се верува! Сега мораме да го имплементираме неговиот план! Немаме што повеќе да загубиме! Ова е поради човековиот род. Тој го правеше тоа за вас! Умре за вас! Тој не се плашеше од смртта, ја прифаќаше можноста за такво нешто.

… Мораме да ја искористиме злобата и енергијата на непријателот сега. Да ја свртиме против нив! Ми требате! Не можам да го направам сама!

… Ќе ви соопштам повеќе детали. Ве молам не паничете. Обединети стоиме, разединети паѓаме!” – завршува партнерката на Андреас.

Нејзиното обраќање проследете го на следното видео:

На крајот, сакаме да додадеме дека досега не сме биле сведоци на ваква цензура на интернет просторот околу информации за одредено лице. Оригиналните видеа се веројатно избришани, но се пронаоѓа начин тие повторно (како во случајов) да се реобјават. Информациите и видеата околу Андреас се блокираат дури и на “слободните” мрежи како Телеграм, па е многу тешко да се дојде до повеќе податоци и да се дознае целосната вистина.

Засега не сме во состојба целосно да ги провериме и потврдиме овие тврдења и повикуваме да не се носат никакви заклучоци, но воедно апелираме секој кој ќе наиде на некоја нова информација околу овој случај, кој е потенцијално случај без преседан на физичка ликвидација на непријателите на агендата, навремено да не информира.

Следете ја нашата Фејсбук страна и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrtcom/) или на email (kolovrt.info@gmail.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!