ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗДРABСТВО ЗА „ПРЕДНОСТИТЕ“ НА BAKЦИНАТА: „BAKЦИНИРАНИТЕ ПОБРЗО РАЗВИВААТ СИМПТОМИ НА KOBИД“

ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗДРABСТВО ЗА „ПРЕДНОСТИТЕ“ НА BAKЦИНАТА: „BAKЦИНИРАНИТЕ ПОБРЗО РАЗВИВААТ СИМПТОМИ НА KOBИД“

Ако корoна хистеријата започна од некаде освен од Кина (планирано), тоа секако беа земјите како Велика Британија и Германија, додека Италија приносуваше жртви.

Велика Британија, со своите експерти како Нил Фергусон, предвиде милиони смртни случаи за да воведе блокади и конечно призна дека користела тоталитарни методи на заплашување, додека германските власти ја положија својата доверба во нефункционалниот ПЦP тест и, покрај Австрија, тие први најавија задолжителна вaкцинација.

Дополнително на сето тоа, граѓаните на Германија и цела Европа веќе 3 години се мета на министерот за здравство Карл Лаутербах, кој не бира зборови кога дискриминира, коментирајќи ги и денес невaкцинираните граѓани како најголеми непријатели на овој време.

Лаутербах е чуден човек и тоа чудо го покажа во вчерашната изјава кога од една страна призна, а од друга пак на американски начин ја докажа бесмисленоста на кинескиот вирус.

Тој на конференцијата изјави дека вакцинацијата ја ограничува пaндемијата на KOBИД-19 на тој начин што оние кои се вaкцинирани развиваат симптоми побрзо од оние кои не се вaкцинирани.

„Вaкцинирањето ја ограничува пaндемијата на KOBИД бидејќи вaкцинираните луѓе брзо развиваат симптоми и остануваат дома, додека невaкцинираните ги развиваат симптомите побавно.“ – и веројатно не остануваат дома.

Министерот за здравство на овој начин призна дека вaкцинираните се инфицираат побрзо од невaкцинираните и дека единственото добро или да го наречеме предност е што остануваат дома.

Може ли да стане полудо од ова?

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите за помошта.
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!