ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО - СЕ СЛУШААТ ЕКСПЛОЗИИ, ГОРИ ФАБРИКАТА „ТРЕСКА“ ВО СКОПЈЕ

ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО – СЕ СЛУШААТ ЕКСПЛОЗИИ, ГОРИ ФАБРИКАТА „ТРЕСКА“ ВО СКОПЈЕ

Повеќе експлозии се слушаат од кругот на поранешната фабрика „Треска“ откако изби голем пожар.

Погледнете го видеото снимено во живо на нашата Фејсбук страна:

https://fb.watch/cnSaos5lCX/

Црн, густ чад го покри небото во реонот на Капиштец и Карпош.

Како што јавува репортерот на Коловрт од теренот, пожар за брзо време зафатил поголем дел од објектите на фабриката.

Превентивно, жителите од околните куќи се евакуирани од страна на полицијата.

Неофицијално, нема настрадани. Наскоро повеќе инфорамации.

Задолжително следете ја нашата Фејсбук фан страна (https://www.facebook.com/kolovrt21) и нашиот Канал на Телеграм: https://t.me/kolovrtcom

  • Доколку посакувате да помогнете за работењето на овој мој независен вебсајт, продукцијата на моите видеа на Rumble и на било каков начин да се вклучите во борбата, односно отпорот кон оваа агенда, тоа можете едноставно да го направите со една симболична донација.
  • Контактирајте ме на мојата Фејсбук Фан Страна (https://www.facebook.com/kolovrt21/) или на email (kolovrt@kolovrt.com) околу деталите.
  • Доколку, пак, имате било какви идеи и предлози за понатамошниот тек на мојата работа (која самостојно ја водам речиси 1 година), односно нашата заедничка борба за слобода и правда, повторно контактирајте ме преку Фејсбук или email, а јас сум подготвен (секако, во склоп на своите можности) да издвојам време и да поразговарам, па дури и да се сретнам со секој од вас кој има чисто срце и добра намера!
  • ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ!